-6 C
Скопје

КК Работнички не води преговори со потенцијален нов сопственик!

Денеска од кошаркарскиот клуб на Работнички известуваат дека не се водат преговори за менување на сопственичката структура.

По повод објавени информации во јавноста дека се започнати разговори за нов сопственик на клубот, веднаш стигна демант:

– Почитувани, во врска со написите на некои портали дека КК Работнички ја менува сопственичката структура, сакаме да ја информираме спортската јавност дека до моментов КК Работнички нема започнато сериозни преговори со потенцијален нов сопственик на клубот.

Доколку постојат иницијативи и предлози за нов сопственик кој ќе ја подобри состојбата и резултатите на нашиот клуб сериозни ќе ги разгледаме и за се ќе ве информираме – информираат од КК Работнички.

Сезонава КК Работнички го чека дебито во АБА2 лигата, но и натаму нема информации кога официјално би започнало натпреварувањето.

КФСМ одлучи сезоната да започне на 31. октомври

Прочитајте и...  Бабиќ пред Тримо Требње: Улогата на фаворит не треба ни да се спомнува!

Поврзани вести

ВИДЕО: Продолжува резултатската криза на Џенова и Пандев во Серија А!

Слободен печат

Го најавуваат како Марадона: Балотели има нов клуб!?

Слободен печат

Лидс и Алиоски го дознаа ривалот во ФА купот

Слободен печат

Момент за историја: Фрапар ќе биде првата жена која ќе суди меч во ЛШ!

Слободен печат

Хрватите и Босанците ја остварија целта, Србија со важна победа кон ЕП

Слободен печат

Во Талин останаа четворица македонски кошаркари позитивни на ковид-19!

Слободен печат

Остави Коментар