Tag : сезона 2020/21

Спорт Фудбал

Дали Озил веќе го одигра последниот меч за Арсенал!?

Слободен печат
Денеска менаџерот на Арсенал, Микел Артета истакна дека ќе му биде тешко на германскиот интернационалец да се врати во екипата. Месут Озул не беше во...
Ракомет Спорт

Скубе: Ќе биде чудно да се игра против моите пријатели од Вардар!

Слободен печат
Годинава и Сташ Скубе го напушти Вардар 1961 и одлучи кариерата да ја продолжи во редовите на белорускиот клуб Мешков Брест. Судбината сакаше уште во...
Спорт Фудбал

Премиер лига: Дали Ливерпул ќе ја одбрани титулата, колку далеку можат Лидс и Алиоски?

Слободен печат
Од денеска официјално почнува новата сезона во Премиер лигата (2020/21), а истата според најавите треба да заврши на 23 мај, на 19 дена пред почетокот...
Кошарка Спорт

Новата кошаркарска сезона почнува со дербито Работнички-МЗТ!

Слободен печат
Новата сезона во Првата лига-мажи ќе почне на 3.октомври, одлучи Здружението на претставниците на клубовите кои се дел од прволигашката конкуренција, на состанокот кој го...
Спорт Фудбал

Премиер лига: Анчелоти очекува одлична сезона, целта е Европа!

Слободен печат
Карло Анчелоти, менаџерот на Евертон, истакнува дека клубот има големи амбиции во новата сезона. Екипата од Ливерпул лани го освои 12 место, што е најлош...
Ракомет Спорт

Вардар се подготвува за првиот меч сезонава во ЛШ! (ВИДЕО)

Слободен печат
Денеска актуелниот европски шампион ги продолжи подготовките за новата натпреварувачка сезона 2020/21 во Лигата на шампионите. „Црвено-црните“ се целосно фокусирани на првиот дуел со Мешков...
Спорт Фудбал

Лампард сака титула, но според обложувалниците Челси нема да биде шампион! (ФОТО)

Слободен печат
Челси беше многу активен на фудбалскиот пазар, сопственикот на овој лондонски клуб Роман Абрамович ангажираше атрактивни играчи за 200 милиони фунти. Лондонските „сини“ минатата сезона...
Спорт Фудбал

Клучните датуми на Меси во сезоната 2020/21

Слободен печат
Откако се реши дилемата, засега, околу тоа дали летово Аргентинецот навистина ќе си оди од клубот, Лионел Меси и Барселона можат да се концентрираат на...
Спорт Фудбал

Премиер лига: Алиоски и Лидс на стартот против шампионот Ливерпул

Слободен печат
Како што и беше најавено, денеска во утринските часови е објавен распоредот на натпревари за новата сезона во Премиер лигата, 2020/21. По подолг период и...
Спорт Фудбал

Ставрев во првата категорија на судии на најновата УЕФА листа

Слободен печат
Европската фудбалска куќа ја објави категоризацијата за првиот дел од сезоната 2020/2021, а на листата има тројца македонски судии. Во елитната категорија нашата земја нема...