4 C
Скопје

Tag : КК Работнички

Кошарка Спорт

Работнички го преживеа гостувањето во Кавадарци

Слободен печат
Кошаркарите на Работнички славеа со минимални 83:84 на гостувањето во Кавадарци кај Еуро Никел пред настапот на третиот турнир во АБА2 лигата кој ќе се...
Кошарка Спорт

КК Работнички ангажираше тројца нови играчи

Слободен печат
Тимот од Градски парк ќе продолжи во сезоната со нови засилувања со кои ќе атакува на добар резултат во АБА2 лигата, како и на домашната...
Кошарка Спорт

КК Работнички не води преговори со потенцијален нов сопственик!

Слободен печат
Денеска од кошаркарскиот клуб на Работнички известуваат дека не се водат преговори за менување на сопственичката структура. По повод објавени информации во јавноста дека се...
Кошарка Спорт

Кошаркарот на Работнички, Питс е позитивен на коронавирус

Слободен печат
Демиер Питс, кошаркарот на Работнички е позитивен на ковид-19. Питс се пожалил на симптоми на коронавирус и веднаш му било извршено тестирање, а резултатот бил...
Кошарка Спорт

Враговиќ и Николиќ за уште посилен Работнички

Слободен печат
Кошаркарскиот клуб на Работнички ангажираше две нови имиња во својот состав, Србинот Петар Николиќ и Хрватот Карло Враговиќ. Новите засилувања играат на позицијата бек, Враговиќ...
Кошарка Спорт

Во соблекувалните во салата во „Градски парк“ мириса како некој да умрел во нив (ВИДЕО)

Слободен печат
Салата во која своите натпревари ги игра најтрофејниот македонски кошаркарски тим, Работнички, е во „главната улога“ вo видеото кое се појави на социјалните мрежи, но...
Кошарка Спорт

Работнички реагира на заканите на МЗТ Скопје: работите не се решаваат на мускули, некогаш треба да се вклучи и мозокот

Слободен печат
Најавата на МЗТ Скопје дека ќе тргне во војна со КФСМ бидејќи не им ја доделија титулата во домашниот шампионат откако тоа беше прекинато поради...
Кошарка Спорт

МЗТ Скопје извиси за еден глас: Клубовите одлучија да нема шампион во кошаркарската Прва лига, но…

Слободен печат
Екипите кои настапуваат во Првата лига дека преку конференциска врска и електронско гласање одлучија МЗТ Скопје да не ја добие титулата, да нема шампион за...
Кошарка Спорт

Гостивар и Работнички ја продолжуваат трката за второто место

Слободен печат
Гостиварци ја научија лекцијата од киксот во Кавадарци и овој пат славеа со 79:91 над Куманово со што ја продолжија трката за второто место со...
Кошарка Спорт

Кочов: Не очекував вака лесна победа

Слободен печат
Тренерот на МЗТ Скопје, Ѓорѓи Кочов е среќен по убедливиот триумф од 68:93 на неговите кошаркари во вечното дерби против Работнички. – Среќен сум што...