Tag : сопственик

Вести Ви Препорачуваме Македонија

Дарежливиот охридски сопственик за Слободен печат: Не сакам да се експонирам

Лука Андреев
Неочекуван потег сред корона пандемијата ја изненади охридската, но и македонската јавност. Бизнисменот Новко Плаќаноски, со чартер лет, ги испрати на одмор во Анталија своите...
Вести Економија

Сопственик на технолошки гигант пред суд: Дали поради малверзации повторно ќе оди во затвор?

Слободен печат
Сопственикот на „Самсунг“ Ли Џае – Јонг се појави пред судот чекајќи одлука дали ќе се врати во затвор по две години на слобода. Ли...
Вести Свет

Коронавирусот го ставил во долгови сопственикот на италијанска пицерија, па тој го уништил сопствениот локал (ВИДЕО)

Слободен печат
Поради пандемијата на коронавирус и воведувањето рестриктивни мерки во Италија, сите кафулиња, пицерии и ресторани, меѓу другите, се затворени уште од март. Огорчениот сопственик на...
Спорт Фудбал

Бергкамп ќе стане газда на англиски премиерлигаш

Слободен печат
Поранешниот холандски репрезентативец и фудбалер на Арсенал, Денис Бергкамп, е предводник на група од неколку поранешни фудбалери кои наскоро ќе купат англиски премиерлигаш, пишува „Мирор“....
Вести Свет

Сопственикот на спорниот бар во Ишгл се извини поради пропустот: Властите не сакаат да признаат грешка

Слободен печат
Сопственикот на барот „Кичлох“ во местото Ишгл, кое се смета за жариште на инфекцијата од која многу скандинавски и германски туристи се заразија со корона...
Забава Магазин

Љубоморно куче не им дозволува на сопствениците да се галат без него и тоа изгледа пресмешно (ВИДЕО)

Слободен печат
Секој кој чува куче одамна не го доживува како милениче, туку како рамноправен член на семејството. Многу сопственици своите кучиња ги доживуваат како личности. Ова...
Останатo Спорт

Почина сопственикот на вториот најскап клуб на светот

Слободен печат
Денеска почина Хенк Стајнбренер, сопственик на еден од најскапите спортски клубови на планетата, Њујорк Јенкис. Тој после долга и тешка болест почина во 63 година...
Спорт Фудбал

ОВА Е ГАЗДА: Абрамович поради коронавирусот загуби 2.5 милијарди евра, но не ги намалува платите на никого

Слободен печат
Рускиот милијардер откако започна кризата предизвикана од коронавирусот не престанува да ја воодушевува англиската јавност. Абрамович, уште кога започна да се зголемува бројот на заболени...
Кошарка Спорт

Газдата на Хјустон рокетс тежи скоро пет милијарди долари, а отпушти 40.000 работници

Слободен печат
Фертита е сопственик, претседател и извршен директор на Landry`s Inc, еден од најголемите ланци на ресторани во САД, а магазинот „Форбс“, богатството на газдата на...
Останатo Спорт

Сопственикот на НХЛ тимот Бостон бруинс  „тежи“ милијарди, а ги отпушта вработените

Слободен печат
Управата на ТД Гарден им испратила писмо на вработените со наслов „Оперативен учинок на коронавирусот“ во кој ги известува работниците дека не се потребни се...