Tag : аба2 лига

Кошарка Спорт

КК Работнички не води преговори со потенцијален нов сопственик!

Слободен печат
Денеска од кошаркарскиот клуб на Работнички известуваат дека не се водат преговори за менување на сопственичката структура. По повод објавени информации во јавноста дека се...
Кошарка Спорт

МЗТ Скопје и Работнички добија нов ривал во АБА2 лигата

Слободен печат
Борац од Бања Лука ќе биде новиот учесник во АБА 2 лигата во сезоната 2020/2021. Екипата која потекнува од Република Српска, а настапува во Премиер...
Кошарка Спорт

Официјално: МЗТ Скопје Аеродром останува во АБА2 лигата!

Слободен печат
И дефинитивно е донесена одлука дека АБА лигата ќе стартува на 2 октомври како што и беше планирано. Одлуката е донесена на денешното Собрание на...
Кошарка Спорт

Враговиќ и Николиќ за уште посилен Работнички

Слободен печат
Кошаркарскиот клуб на Работнички ангажираше две нови имиња во својот состав, Србинот Петар Николиќ и Хрватот Карло Враговиќ. Новите засилувања играат на позицијата бек, Враговиќ...
Кошарка Спорт

Приморска останува без играчи, МЗТ се враќа во АБА лигата!

Слободен печат
Нема да игра, ќе игра, на крајот најверојатно и дефинитивно нема да игра Приморска во новата сезона од АБА кошаркарската лига. Како што е и...
Кошарка Спорт

Репрезентативецот Николов потпиша нов договор со МЗТ

Слободен печат
Македонскиот кошаркарски репрезентативец, Кристијан Николов (23 год, 188 см) и следната сезона ќе го носи дресот на МЗТ Скопје Аеродром, откако денеска потпиша нов едногодишен...
Кошарка Спорт

Работнички се подготвува за АБА2 лигата, остануваат Питс, Николовски..!

Слободен печат
Како што информира градоначалникот на Општина Центар преку својот фејсбук профил, Саша Богдановиќ, кошаркарскиот клуб на Работнички го гради тимот за претстојната сезона 2020/21. Додека...
Кошарка Спорт

МЗТ и Работнички ќе почекаат на календарот во АБА2 лигата

Слободен печат
Почетокот на АБА лигата, соглсно со тоа и на АБА 2 натпреварувањето, е поместен за почетокот на октомври, одлучено е на Собранието на регионалната лига....
Кошарка Спорт

Работнички во АБА2 лигата, МЗТ чека на Приморска

Слободен печат
Регионалното кошаркарско натпреварување официјално објави кои екипи ќе играат во следната натпреварувачка сезона 2020/21. Врз основа на резултатите во националните првенства, во сезоната 2020/21 во...
Кошарка Спорт

КК Гостивар со нов претседател се подготвува за АБА2 лигата

МИА Агенција
Екипата на Гостивар доби нов претседател, по истекот на мандатот на досегашниот Игор Ристоски, на раководната позиција претседател на Управниот одбор на КК Гостивар е...