5 C
Скопје

Tag : аба2 лига

Кошарка Спорт

ВИДЕО: Работнички на „крилјата“ на Младеновски и Торнтон ја преслуша Слобода!

Слободен печат
Работнички денеска беше подобар од тимот од Слобода Ужице (87:77), но не „побегна“ од баражот, и дуелите со екипата на Сутјеска од Никшиќ во рамките...
Кошарка Спорт

МЗТ беше и на „минус 16“, но запиша уште еден триумф во АБА2 лигата

Слободен печат
Во последниот натпревар од „балонот“ на Златибор, МЗТ Скопје Аеродром денеска беше подобар и од домаќинот (90:71) во АБА2 лигата. Во победничка атмосфера се враќаат...
Кошарка Спорт

МЗТ Скопје Аеродром обезбеди плеј-оф во АБА2 лигата

Слободен печат
Македонскиот претставник го доби дуелот, еден од оние кои мораше да се добијат, против хрватската Горица денеска со резултат 77:73. И со скор од седум...
Кошарка Спорт

АБА2 Лига: Работнички немаше сили за херојски пресврт против Борац

Слободен печат
Кошаркарите на Работнички загубија од Борац бања Лука со 77:82 во рамки на 11. коло од АБА2 лигата иако имаа шанси да дојдат до голема...
Кошарка Спорт

МЗТ Скопје со пораз го започна последниот турнир во АБА2 лигата

Слободен печат
Десеткуваниот тим на МЗТ Скопје загуби со 76:66 од Спарс во рамки на 11. коло од АБА2 лигата, но останува во трката за освојување на...
Кошарка Спорт

ВИДЕО: Работнички пресилен за Сутјеска и останува во трка за плеј-офот!

Слободен печат
Тимот од „Градски парк“ без особени проблеми стигна до убедлива победа против Сутјеска Никшиќ (84:62) во новиот натпревар од АБА2 лигата. Кошаркарите на Работнички стигнаа...
Кошарка Спорт

ВИДЕО: МЗТ Скопје Аеродром го декласираше Ловќен во АБА2 лигата!

Слободен печат
Денеска во „балонот“ во Сараево (Бих) составот на МЗТ Скопје Аеродром убедливо го совлада Ловќен од Црна Гора со резултат 96:55 во АБА2 лигата. За...
Кошарка Спорт

Пораз на МЗТ Скопје на последниот натпревар во „меурот“ во Бања Лука

Слободен печат
Кошаркарите на МЗТ Скопје претрпеа пораз од лидерот во АБА2 лигата, Студентски центар од 75:92 и со пораз го завршија настапот на вториот турнир кој...
Кошарка Спорт

ВИДЕО: МЗТ Скопје Аеродром непријатно изненаден во Бања Лука!

Слободен печат
Едно егал полувреме, првото, и очајно одиграно второ полувреме за МЗТ Скопје на вториот меч од вториот кој деновиве се игра во Бања Лука, а...
Кошарка Спорт

АБА2 лига: Слобода Ужице е наредниот противник на МЗТ Скопје

Слободен печат
Откако ја запишаа и четвртата победа сезонава во АБА2-лигата против Хелиос (70:69), денеска МЗТ Скопје Аеродром ќе го одигра и вториот натпревар од вториот „балон“...