-2.4 C
Скопје

Кери откри зошто ја нема Саманта во новата сезона на „Сексот и градот“

Најавата дека серијата „Сексот и градот“ се враќа со уште една сезона предизвика возбуда меѓу обожавателите, но и разочара многумина бидејќи во новите епизоди нема да се појави еден од омилените ликови – Саманта Џонс.

Сара Џесика Паркер го објави тизерот на својот Инстаграм профил, а бројни фанови во коментарите пишуваа дека серијата нема да биде иста без Ким Катрал, која го толкуваше ликот на Саманта.

ВИДЕО: Објавен првиот тизер трејлер за новата сезона од серијата „Сексот и градот“

Одговарајќи на коментарите , Сара изјави дека постои едноставна причина за отсутноста на Ким – таа „не е потребна“ за новата сезона.

Со оглед на тоа дека уште од претходно постојат гласините дека Сара и Ким не се согласуваат, многумина мислат дека токму тоа е причината што Ким ќе ја нема во новата сезона.

Прочитајте и...  Дневен хороскоп за 20 јануари: Бидете доволно трпеливи, сè ќе си дојде на свое место

„Драго ми е што се враќате, но ќе ми недостасува Ким, односно Саманта“, напиша еден обожавател.

Сара на тоа одговори: „И на нас ќе ни недостасува. Толку ја сакавме“.

„Секогаш ќе биде тука. И ние сме толку возбудени“, напиша Сара одговарајќи на уште еден коментар.

Фото: Профимедиа

Кога ја прашаа дали нивната кавга е причината Ким Катрал да не се појави во новата сезона, Сара одговори:

„Не. Не е вистина дека не ја сакам. Никогаш не сум го кажала тоа. Саманта не е дел од оваа приказна. Но таа секогаш ќе биде дел од нас. Без оглед на тоа каде сме и што правиме“, одговори Сара.

Новата сезона ќе ја претстави приказната на Кери, Миранда и Шарлот во нивните 50-ти години.

Прочитајте и...  Овие се „најопасните“ хороскопски знаци: Не ги предизвикувајте

Снимањето ќе почне во Њујорк на крајот на пролетта.

Поврзани вести

ФОТО: Северина го поддржа Бајден, но во костим за капење со американското знаме!

Слободен печат

Кога ви се јаде еден час пред полноќ: Мафини за брзо и здраво заситување

Слободен печат

Хороскопски знаци на кои ќе им се насмевне љубовта во месец февруари

Слободен Печат

ФОТО | Фотографија полна љубов: Мајкл Даглас во прегратка со својот едномесечен внук

Слободен печат

ФОТО: Меланија Трамп со стил ја напушти Белата куќа

Слободен печат

Мајли Сајрус: Користам секс играчки за дизајн на ентериерот

Слободен печат

Остави Коментар