2 C
Скопје

Tag : кери

Магазин Магазин слајдер Сцена Филм и ТВ

Кери откри зошто ја нема Саманта во новата сезона на „Сексот и градот“

Слободен печат
Најавата дека серијата „Сексот и градот“ се враќа со уште една сезона предизвика возбуда меѓу обожавателите, но и разочара многумина бидејќи во новите епизоди нема...
Забава Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО: Мараја Кери подготвува „Магичен божиќен специјал“

Слободен печат
„Магичниот божиќен специјал“ на пејачката Мараја Кери би требало премиерно да биде претставен идниот месец, а импресивната листа на имиња кои ќе ги угости славната...
Магазин Магазин слајдер Сцена Филм и ТВ

Статистиката не лаже: Луѓето веќе започнаа да го слушаат божиќниот хит на Мараја Кери

Слободен печат
Пребарувањето на името на поп дивата и нејзиниот божиќен евергрин во последните денови започна да расте, а традиционалната годишна крива јасно покажува дека се работи...
Еспресо Шоу биз

Божиќната песна на Мараја Кери по 25 години конечно прва (ВИДЕО)

Слободен печат
Во светот веројатно не постои личност која барем еднаш за време на новогодишните и божиќните празници не ја запеала песната која ја изведува Мараја Кери...
Вести Култура

ПЕТОК СО ТОП КНИГА од „Литература.мк“: „Кери“ од Стивен Кинг

Слободен печат
По „Сјаење“, „Доктор Сон“ и серијалот „Зелената милја“ („Двете мртви девојчиња“, „Глувчето на Милјата“, „Дланките на Кофи“, „Ужасната смрт на Едуар Делакроа“, „Патување во ноќта“,...
Еспресо Шоу биз

Колку ги имала досега? Пејачката ја ОТКРИ бројката! (ФОТО)

Слободен печат
Пејачката Мараја Кери беше во брак со актерот и водител Ник Кенон со кој има две деца. Веќе некое време е во врска со танчерот...
Еспресо Шоу биз

„Ѕверката“ се уште жари и пали и во седмата деценија: Вака денес изгледа љубовта на Кери Бредшо (ФОТО)

Слободен печат
Иако многумина мислеа дека ќе остане ерген, пред неколку години тој сепак застана на лудиот камен, погледнете како денес изгледа љубовта на Кери Бредшо. Актерот...
Вести Свет

Голема расправија, врескање и кршење во домот на Борис Џонсон

Слободен печат
Како што пренесува Гардијан, во станот на поранешниот шеф на британската дипломатија, Борис Џонсон и неговата партнерка Кери Симондс, интервенирала полицијата по пријавата од граѓаните...
Еспресо Шоу биз

Мараја Кери се согласила да ја пее „Кен Ли“ на својата турнеја: Пејачката го објавила познатото ХИТ ВИДЕО на друштвените мрежи (ВИДЕО)

Слободен печат
Да се потсетиме, оваа верзија од песната „Without You“ на Мараја Кери ја прослави Бугарката Валентина Ивановна Хасан во бугарскиот „Идол“. Пред околу десетина години...