7 C
Скопје

Божиќната песна на Мараја Кери по 25 години конечно прва (ВИДЕО)

Во светот веројатно не постои личност која барем еднаш за време на новогодишните и божиќните празници не ја запеала песната која ја изведува Мараја Кери – „All I Want For Christmas Is You“ која излезе во 1994 година и оттогаш во овој период од годината задолжително се слуша.

Оваа година песната слави 25 годишнина, а за прв пат се искачи на самиот врв на „Billboard Hot 100“ листата.

Со таа вест и самата пејачка се пофали на социјалните мрежи со кратката објава:

– Успеавме!

View this post on Instagram

🙏🙏🙏

A post shared by Mariah Carey (@mariahcarey) on

За Мараја ова не е прв пат, туку деветнаесети, некоја нејзина песна да се најде на првата позиција од Hot 100 листата. Подобри од неа се само Битлси со 20 песни на првото место, додека Ријана е зад нив со 14 песни.

Поврзани вести

ФОТО | Кое е новото момче на Цеца: Син на поранешен спортист и политичар, угостител и татко на малолетна ќерка

Слободен печат

Новогодишни бастунчиња

Слободен печат

ВИДЕО | Синот на познатиот политичар објави емотивно видео: Амди Бајрам плаче додека му пее Шериф Коњевиќ!

Слободен печат

ВИДЕО+ФОТО | 48 часа предходно сам на себе си ставал витамински инекции: Познатиот пејач почина од Ковид – 19!

Слободен печат

Ќерката на Трамп беснее на плажа во Мајами, Американците се бесни на неа: „Стави маска на лицето!“

Слободен Печат

Пуштена за сообраќај делницата Штип-Крупиште

Слободен печат

Остави Коментар