Катастрофа за Ливерпул: Крај на сезоната за Ван Дајк

Ливерпул денеска освен што не победи во градското дерби против Евертон поради ВАР технологијата, туку остана и без својот најдобар дефанзивец, Вирџил ван Дајк за кого е завршена сезоната.

Ван Дајк на теренот против градскиот ривал помина само 11. минути бидејќи беше тешко фаулиран од страна на голманот на Евертон, Џордан Пикфорд. Имено, Пикфорд со две нозе стартувапе во коленото на Ван Дајк кој веднаш потоа мораше да ја напушти играта, а Ливерпул наместо пенал не доби ништо бидејќи ВАР технологијата одлучи дека сега веќе повредениот дефанзивец со раката бил во офсајд.

Телевизијата БеИн Спорт јавува дека Вирџил ван Дајк ја заврши сезоната.
Добивме информација дека на Ван Дајк му се скинати вкрстените лигаменти на коленото и во најдобар случај тој ќе биде надвор од терените околу седум до осум месеци“, објави БеИн спортс.

ВАР повторно направи хаос во Премиер лигата, Ливерпул за влакно остана без победата

 

Прочитајте и...  ВИДЕО: Бод за Адеми, Милан го освои Глазгов, успешен и Тотенхем!

Поврзани вести

Чаневски: Се подготвуваме, патуваме во Данска без ниту еден меч!

Слободен печат

ВИДЕО: Македонецот пред Ландин, Митревски повторно со најдобрата одбрана во ЛШ!

Слободен печат

Пике: Лео, издржи уште една година, ќе дојдат нови луѓе во Барса!

Слободен печат

ВИДЕО: Митревски и Ристовски во одлична форма пред „мисијата“ ЕП 2022!

Слободен печат

„Ел Класико“ ќе каже многу за иднината на Зидан во Реал!

Слободен печат

Ѓоковиќ на две победи од историја

Слободен печат

Остави Коментар