ВАР повторно направи хаос во Премиер лигата, Ливерпул за влакно остана без победата

ВАР технологијата повторно ја имаше главната улога во Премиер лигата, овој пат на дерби натпреварот од петтото коло помеѓу Евертон и Ливерпул завшри без победник 2:2. Натпреварот заврши без победник поради ВАР технологијата која им поништи гол на „црвените“ во судиското продолжение поради милиметарски офсајд, а во првото полувреме исто … Продолжи со читање ВАР повторно направи хаос во Премиер лигата, Ливерпул за влакно остана без победата