Tag : вирџил ван дајк

Спорт Фудбал

Ливерпул во јануари задолжително да го купи Упамекано

Слободен печат
Ван Дајк доживеа тешка повреда на вкрстените лигаменти на коленото во саботниот натпревар против Евертон и според првичните проценки, по операцијата Холанѓанецот ќе отсуствува седум-осум...
Спорт Фудбал

Голманот на Евертон без казна за повредата на Ван Дајк!

Слободен печат
Голманот на Евертон, Џордан Пикфорд, нема да биде казнет за остриот старт над фудбалерот на Ливерпул, Вирџил ван Дајк, соопшти денеска Фудбалската асоцијација на Англија...
Спорт Фудбал

Ливерпул со многу желби: Кој ќе го замени повредениот Ван Дајк?

Слободен печат
Одбранбениот играч на Ливерпул, Вирџил ван Дајк (29) ќе биде надвор од фудбалските терени поради повредата здобиена во саботата против Евертон. Холандскиот интернационалец, кој ќе...
Спорт Фудбал

Катастрофа за Ливерпул: Крај на сезоната за Ван Дајк

Слободен печат
Ливерпул денеска освен што не победи во градското дерби против Евертон поради ВАР технологијата, туку остана и без својот најдобар дефанзивец, Вирџил ван Дајк за...
Спорт Фудбал

Биелса е легенда, знаете ли како го нарекува најдобриот штопер на светот?

Слободен печат
Лидс по пауза од 16 години се врати во Премиер лигата и уште на самиот старт во натпреварот со актуелниот англиски шампион ги воодушеви фановите....
Спорт Фудбал

Кој ќе биде најдобар играч во Премиер лигата: Ван Дајк, Хендерсон или Де Брујне

Слободен печат
Асоцијацијата на професионални фудбалери (ПФА) го објави скратениот список на кадидатите за играч на годината во Премиер лигата, а на него има дури четири играчи...
Спорт Фудбал

Ливерпул експресно го одби ПСЖ и на Ван Дајк му нуди рекордна плата

Слободен печат
На тимот од „Енфилд“ му се насмевнува титулата која навивачите ја чекаат 30 години, потребни им се само шест бодат во останатите девет кола, но...
Спорт Фудбал

Сега се фудбалски ѕвезди, а порано переа садови, чистеа улици, беа ѕидари…

Слободен печат
Првата асоцијација за фудбалери, посебно оние во најдобрите екипи се милиони на банкарските сметки, скапи автомобили, убави жени, љубовници… Но, за да дојдат до тоа...
Спорт Фудбал

Ван Дајк е најдобриот стопер во историјата на Премиер лигата

Слободен печат
Ван Дајк во 2018 година пристигна во Ливерпул за тогаш рекордни 75 милиони фунти од Саутемптон, а минатата година беше еден од најзаслужните за триумфот...
Спорт Фудбал

Колку вредат најдобрите фудбалери, историско понижување за Меси и Роналдо

Слободен печат
Кризата предизвикана од коронавирусот жестоко ќе го погоди фудбалот, а последици ќе има и за најдобрите фудбалери на денешницата. Фудбалот е во карантин речиси еден...