12 C
Скопје

Карти со другарите, цигара во рака: Играч на Јунајтед го прекрши правилото за карантин (ВИДЕО)

Маркос Рохо уште еднаш го привлече вниманието на јавноста со погрешен потег…

Моментно аргентинскиот интернационалец е на позајмица во Естудијантес, дефанзивецот на Манчестер јунајтед е фатен како ги крши правилата воведени заради коронавирусот.

Поточно, на социјалните мрежи се појави видео (објавено од неговиот брат на Инстаграм) на кое се гледа како Маркос Рохо игра карти со своите пријатели и воедно пуши цигара. Така уште еднаш го привлече вниманието на јавноста со погрешен потег..

На тој начин играчот на „црвените ѓаволи“ прекршил голем број на правила кои ги донесе претседателот на Аргентина а потсетување дека Рохо пред неколку дена беше забележан за кршење на истите правила.

Прочитајте и...  „Милионерите“ ризикуваат огромна загуба, но ќе го задржат Халанд

Интересно е тоа што тогаш имаше маица на Бока Јуниорс што ги налути навивачите на Естудијантес кои веќе бараат да се врати во Манчестер, но сигурно после најновиот случај веќе свој коментар имаат и од „Олд Трафорд“.

30-годишниот Рохо со премиерлигашот успеа по еднаш да ги освои ФА купот, Лига купот, ФА Комјунити Шилд и Лига Европа.

Поврзани вести

ВИДЕО: Фудбалски празник во Виго, седум голови и пресврт на Севиља!

Слободен печат

ФОТО: Манасков и Веспрем го освоија Купот на Унгарија!

Слободен печат

До оваа сезона никој не знаеше за него, Барса го проценува на 400 милиони евра

Слободен печат

МЗТ Скопје Аеродром славеше во дербито против Пелистер

Слободен печат

Македонската БЏЏ репрезентација се враќа со медали од турнирот во Србија

Слободен печат

Еден од најстарите фудбалски клубови во Македонија е во тешка финансиска ситуација

Слободен печат

Остави Коментар