Tag : естудијантес

Спорт Фудбал

ВИДЕО: Гвардиола ќе искешира 20 милиони за новиот Меси

Слободен печат
Менаџерот на Манчестер сити, Пеп Гвардиола уште сега ја започна потрагата по иделна замена за Серхио Агуеро, медиумите во Англија највеќе шанси му даваа на...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Маскерано ја заврши кариерата, најголемите успеси ги имаше со Барса!

Слободен печат
Аргентинецот Хавиер Маскерано ја инфомираше јавноста дека прекинува професионалната фудбалска кариера долга 17 години. На поранешниот играч на Барселона последен клуб му беше Естудијантес. –...
Кошарка Спорт

ВИДЕО: Димитријевиќ дели и НБА потези, „прегазен“ Естудијантес!

Слободен печат
Денеска во деветтото коло од најсилното шпанско првенство составот на Хувентуд Бадалона на домашен терен со убедлив резултат 97:70 против екипата на Естудијантес. Кошаркарите на...
Спорт Фудбал

Карти со другарите, цигара во рака: Играч на Јунајтед го прекрши правилото за карантин (ВИДЕО)

Слободен печат
Моментно аргентинскиот интернационалец е на позајмица во Естудијантес, дефанзивецот на Манчестер јунајтед е фатен како ги крши правилата воведени заради коронавирусот. Поточно, на социјалните мрежи...