8 C
Скопје

Tag : карти

Вести Македонија Слајдер

Продолжува дебатата за етничката припадност во личните карти

МИА Агенција
За земја кандидат за членство во ЕУ, како Северна Македонија, императив е усогласување на домашното законодавство со европската регулатива, кога станува збор и за личните...
Вести Свет

Меркел: После оваа криза, картите сигурно повторно ќе бидат измешани

Слободен печат
Германската канцеларка Ангела Меркел ги повика Европејците на храбар реформски курс со цел посилни да излезат од кризата со коронавирусот. – Помошта што не е...
Вести Македонија

Македонски граѓани со двојно државјанство вратени од аеродромот во Софија, следи домашна изолација

Слободен печат
Македонски граѓани со двојно државјанство меѓу кои и 12 сезонски работници од Делчево и Струмица, биле вратени од софискиот аеродром пред поаѓање за Цирих. Како...
Спорт Фудбал

Карти со другарите, цигара во рака: Играч на Јунајтед го прекрши правилото за карантин (ВИДЕО)

Слободен печат
Моментно аргентинскиот интернационалец е на позајмица во Естудијантес, дефанзивецот на Манчестер јунајтед е фатен како ги крши правилата воведени заради коронавирусот. Поточно, на социјалните мрежи...
Магазин Магазин слајдер Сцена Филм и ТВ

Холивудска приказна која го крши срцето: Животот не му поделил добри карти, но неговата храброст и оптимизмот се инспирација!

Слободен печат
Вечно ќе остане запаметен како Супермен, но многумина не знаат дека тој всушност тоа бил и во приватниот живот… View this post on Instagram Street...
Забава Магазин

Кои се историските личности што се наоѓаат на картите

Слободен печат
Нема човек кој барем еднаш во животот не играл некоја игра со карти. Шпилот од 52 карти е добро познат низ целиот свет, а ликовите...
Спорт Фудбал

ТРКАЛО НА СРЕЌАТА: Сите пред „Фонтана“, карти за мечот со Словенија, ваучери..! (ФОТО)

Слободен печат
Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) заедно со своите партнери и спортски пријатели на 5. октомври (сабота) од 11:00 часот пред фонтана во Градски парк организира...
Спорт Фудбал

„Пекол“ за Јанг Бојс, за еден ден распродадена „Маракана“ (ФОТО)

Слободен печат
Резултатот на првиот дуел ги остава белградските „црвено-бели“ во подобра позиција за влез во групната фаза во Лигата на шампионите, така што и со 0:0...
Вести Македонија

„Визер“ извисил патници на скопскиот аеродром

Мими Шишлеска Петкова
Четворица патници денеска не можеле да се качат на авионот на Визер кој летал за Нинберг Германија во 12.35 часот иако уредно имале купено авионски...