Tag : карти

Забава Магазин

Кои се историските личности што се наоѓаат на картите

Слободен печат
Нема човек кој барем еднаш во животот не играл некоја игра со карти. Шпилот од 52 карти е добро познат низ целиот свет, а ликовите...
Спорт Фудбал

ТРКАЛО НА СРЕЌАТА: Сите пред „Фонтана“, карти за мечот со Словенија, ваучери..! (ФОТО)

Слободен печат
Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) заедно со своите партнери и спортски пријатели на 5. октомври (сабота) од 11:00 часот пред фонтана во Градски парк организира...
Спорт Фудбал

„Пекол“ за Јанг Бојс, за еден ден распродадена „Маракана“ (ФОТО)

Слободен печат
Резултатот на првиот дуел ги остава белградските „црвено-бели“ во подобра позиција за влез во групната фаза во Лигата на шампионите, така што и со 0:0...
Вести Македонија

„Визер“ извисил патници на скопскиот аеродром

Мими Шишлеска Петкова
Четворица патници денеска не можеле да се качат на авионот на Визер кој летал за Нинберг Германија во 12.35 часот иако уредно имале купено авионски...