9 C
Скопје

Tag : цигара

Вести Свет

Жена фрлила отпушок од автомобил во Виена, па заработила казна од 450 евра

Слободен печат
Една 26-годишна жена од Виена ќе мора да плати 450 евра казна заради фрлен отпушок од автомобил. Настанот се случил во јуни, кога полицијата ја...
Магазин Магазин слајдер Сцена

„Госпоѓо, време е да си одиш“: Калиопи со цигара во рака се закани на… (ФОТО)

Васко Спасоски
Една од нашите најпознати пејачки, Калиопи Букле во својата последна објава на Инстаграм и прати порака на короната. Имено, пејачката позира во невидено издание досега,...
Спорт Фудбал

Карти со другарите, цигара во рака: Играч на Јунајтед го прекрши правилото за карантин (ВИДЕО)

Слободен печат
Моментно аргентинскиот интернационалец е на позајмица во Естудијантес, дефанзивецот на Манчестер јунајтед е фатен како ги крши правилата воведени заради коронавирусот. Поточно, на социјалните мрежи...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Караџовски: Некои наши лекари се заразуваат со ковид зашто прават пауза за цигара со истата опрема со која лекуваат пациенти

Мирослава Бурнс
Епидемиологот доктор Жарко Караџовски запрашан зошто медицинскиот персонал во Македонија се заразува со ковид-19 рече дека тоа е поради несоодветно облекување и соблекување на заштитната...
Вести Македонија

„Европското“ однесување на вицепремиерот Османи забележано на камера (ВИДЕО)

Слободен печат
Новинарот Фуркан Салиу на Фејсбук објави видео од вицепремиерот задолжен за европски прашања Бујар Османи, кој на прославата за одбележување на Денот на албанското знаме,...
Забава Магазин

ПОМАЛКУ АЛКОХОЛ СЛЕДНИОТ ПАТ! Наместо цигара запали нешто друго! (ВИДЕО)

Слободен печат
Колку пати ви се случило да излезете во град и да претерате со алкохолот? Таквите ситуации повлекуваат одредени лоши потези кои можат скапо да ве...
Вести Свет

Уапсена мајка МОНСТРУМ: Го малтретирала бебето и му дувала дим од цигара! (ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО)

Слободен печат
Тибриш Секстон во неделата е уапсена, откако неколку луѓе во полиција пријавија видео во кое се гледа како мајката го подига бебето во воздух, а...
Вести Свет

Пушел пред ресторан, па сопственикот со противпожарен апарат му ја ИЗГАСИЛ ЦИГАРАТА (ВИДЕО)

Слободен печат
Сопственик на ресторан од Солт Лејк Сити, во Јута со апарат за гаснење на пожар му ја изгаснал цигарата на човек кој пушел пред неговиот...
Еспресо Здравје

Цигара после оброк? Еве што правите со својот организам

Слободен печат
Пушењето цигари е штетно, но и покрај тоа во светот постојат многу луѓе кои се страствени пушачи и според кои, нема ништо подобро од цигара...