9 C
Скопје

Tag : маркос рохо

Спорт Фудбал

ВИДЕО: Се пофали Бока, пристигна засилувањето од Манчестер јунајтед!

Слободен печат
Поранешниот играч на Манчестер јунајтед, Маркос Рохо ќе ги брани боите на аргентинскиот клуб Бока јуниорс. Како што соопштија денеска „црвените ѓаволи“, 30-годишниот дефанзивец замина...
Спорт Фудбал

Карти со другарите, цигара во рака: Играч на Јунајтед го прекрши правилото за карантин (ВИДЕО)

Слободен печат
Моментно аргентинскиот интернационалец е на позајмица во Естудијантес, дефанзивецот на Манчестер јунајтед е фатен како ги крши правилата воведени заради коронавирусот. Поточно, на социјалните мрежи...
Спорт Фудбал

Рохо и Матиќ можат да си заминат од Манчестер јунајтед!

Слободен печат
Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Оле Гунар Солскјер им порачал на двајца свои играчи – Немања Матиќ и Маркос Рохо, дека можат да го напуштат тимот...
Спорт Фудбал

Голем удар за Јунајтед, тешка повреда!

Слободен печат
Англискиот репрезентативец Шо практично се повреди сам од себе, немаше контакти кога се фати за десната нога и беше јасно дека ќе мора да го...