5 C
Скопје

Карди Би ќе глуми главна улога во „безобразна“ комедија

Aмериканската раперка Карди Би ја доби својата прва главна улога во филм, пишува „Variety“.

Имено, станува збор за нов проект на „Paramount Pictures“, а филмот во кој обожавателите на раперката за прв пат ќе ја видат во улога на актерка е наречен „Assisted Living“.

Филмот се опишува како „безобразна комедија“, во стилот на класичните комедии како „Tootsie“, „Sister Act“ и „Mrs. Doubtfire“.

Instagram
Instagram

Според оригинално сценарио на Кеј Ојегун, кој воедно е сценарист и на серијата „This Is Us“. Темпл Хил и Стивен Лав ќе бидат главни продуценти на филмот.

Пејачката на хитовите „Bodak Yellow“, „I Like It“ и „WAP“ дебитираше во долгометражниот филм „Hustlers“ во 2019 година со каде глумеше споредна улога.

Прочитајте и...  Деми Ловато: Случајно ослабев, мирна сум
Instagram
Instagram

Но, овојпат главната улога веројатно носи поголема одговорност, па обожавателите со нетрепение го очекуваат трејлерот и премиерата на филмот.

Покрај тоа, раперката беше дел од жирито на музичкото шоу „Rhythm+Flow“.

Поврзани вести

Кои се најголемите опсесии на хороскопските знаци: Јарецот е опседнат со себеси, а Ракот копнее по успех!

Слободен печат

Хелен Мирен ќе ја напише светската порака по повод Светскиот ден на театарот

Слободен печат

Деми Ловато: Случајно ослабев, мирна сум

Слободен печат

Експерт го анализираше говорот на телото на Меган во интервјуто: Според заклучокот, кралскиот дворец има од што да се плаши!

Слободен печат

Лејди Гага ќе плати 70 илјади фунти за соодветен третман на нејзиниот ранет чувар

Слободен печат

ФОТО | Беше една од најубавите на која ѝ се восхитуваа и мажите и жените: Славната манекенка денес не личи на себе и ретко се појавува во јавноста

Слободен печат

Остави Коментар