18 C
Скопје

Tag : Карди Би

Магазин Магазин слајдер Сцена

Карди Би проговори за сите естетски операции: Мислев дека сум грда

Слободен Печат
Пејачката Карди Би прозборе за сите естетски операции кои ги направила за да си ја врати самодовербата. Таа рече дека морала да оди под „нож“...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Карди Би за своето „милениче“ дала 240.000 долари: Платила тројно повеќе бидејќи немала нерви да чека!

Слободен печат
Американската раперка Карди Би (28) неодамна си купила нова „Hermes Birkin“ ташна за која платила неверојатни 240.000 долари. Имено, оваа ташна има повеќе прегради и...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ВИДЕО | Погледнете го најбезобразното видео на пејачката: Се бакнува со девојки и користи сексуални помагала

Слободен печат
„Тверкање“ на гроб, садо-мазо стајлинг, покриена со најлон, страсно бакнување со други девојки… Сето ова е дел од новиот спот на контроверзната раперка Карди Би...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Вакво нешто сигурно не сте виделе: Не постои збор со кој би се опишал фустанот на Карди Би

Слободен печат
Пејачката Карди Би знае да изненади со своите модни комбинации, а последната од нив привлече големо внимание. Во недостаток на црвени теписи и гламурозни забави,...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Карди Би ќе глуми главна улога во „безобразна“ комедија

Слободен Печат
Aмериканската раперка Карди Би ја доби својата прва главна улога во филм, пишува „Variety“. Имено, станува збор за нов проект на „Paramount Pictures“, а филмот...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ВИДЕО: Карди Би прогласена за жена на годината – Многумина не се среќни, но на неа воопшто не и е гајле!

Слободен печат
Некои сметаат дека пејачката, која оваа година издаде само една песна, не ја заслужила оваа титула… Раперката Карди Би е прогласена за жена на годината...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Светските ѕвезди полудеа по Карлеуша: Карди Би сподели видео од дивата, а Анита го копира нејзиниот стил! (ФОТО)

Слободен Печат
Поп-sвездата Јелена Карлеуша (42) е најследена пејачка во регионот со причина, а за нејзината работа се заинтересирани и најголемите светски sвезди. Јелена неодамна на Инстаграм...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Се шушка дека мажот на Карди Би чека дете со друга жена

Слободен печат
Раперката Карди Би неодамна потпиша документи за развод од сопругот Офсет, по три години брак. Како што пренесува Мирор, причина за тоа е неверството на...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Карди Би поднесе барање за развод од раперот Офсет и го нарече нивниот брак „неповратен“

Слободен печат
Карди Би поднесе барање за развод од нејзиниот сопруг раперот Офсет по само три години брак. Пејачката на хитот „Тhe Black Yellow“ поднесе документи во...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Карди Би отвори профил на сајт за возрасни, па порача: Добродојдовте во мојот свет! (ФОТО)

Васко Спасоски
Раперката Карди Би (27) отвори профил на сајт за возрасни OnlyFans, a на кој фановите мораат да платат доколку сакаат пристап до содржината која е...