2 C
Скопје

Како од отпад да направите супер корисни работи: 18 генијални идеи! (ВИДЕО)

Како од два различни чинии да направите сталажа за зачини, а како од кутија за чевли да направите убава висечка полица…

Од многу работи кои секојдневно ги фрламе, затоа што веруваме дека тие повеќе не можат да послужат за ништо, ние всушност можеме да направиме супер корисни мали работи!

На пример, две пластични (или керамички) чинии што не ни се вклопуваат во ниеден сервис, можеме да ги искористиме за да направиме убава сталажа за зачини, доколку имаме и вишок една искористена конзерва!

Кутиите за чевли кои обично завршуваат во ѓубре искористете ги паметно – од нив лесно можете да направите висичка полица за гардероберот таму каде што ви недостасува преграда, а од малку картон можете да направите и сепаратор за совршено склопена и раздвоена долна облека и козметика, така што се ќе биде убаво и видливо средено, и повеќе нема да губите време да барате и да пребарувате по работите што ги сакате!

Прочитајте и...  ВИДЕО | „Амин“: Австрија и Словенија со истоимени песни на Евровизија

Дознајте како се прави сето ова, но и многу други интересни и корисни работи кои можете да ги научите во видеото подолу!

Поврзани вести

ФОТО | Каролина Гочева: „Добив куп пораки, за момент си помислив и дека стварно ми е роденден“

Слободен печат

По инцидентот за прв пат проговори Рајан Фишер – шетачот на кучињата на Лејди Гага

Слободен Печат

7 типа на болка во градите, кои никако не треба да се игнорираат

Слободен печат

Гал Гадот по доделувањето на „Златните глобуси“ сподели среќна вест со своите обожаватели

Слободен Печат

„Deep Nostalgia“: Нова технологија претвора стари фотографии во анимација

Слободен Печат

Излезе „Женски печат“ број 64 во весникот „Слободен печат“

Ј.К.Д

Остави Коментар