Како од отпад да направите супер корисни работи: 18 генијални идеи! (ВИДЕО)

Како од два различни чинии да направите сталажа за зачини, а како од кутија за чевли да направите убава висечка полица…

Од многу работи кои секојдневно ги фрламе, затоа што веруваме дека тие повеќе не можат да послужат за ништо, ние всушност можеме да направиме супер корисни мали работи!

На пример, две пластични (или керамички) чинии што не ни се вклопуваат во ниеден сервис, можеме да ги искористиме за да направиме убава сталажа за зачини, доколку имаме и вишок една искористена конзерва!

Кутиите за чевли кои обично завршуваат во ѓубре искористете ги паметно – од нив лесно можете да направите висичка полица за гардероберот таму каде што ви недостасува преграда, а од малку картон можете да направите и сепаратор за совршено склопена и раздвоена долна облека и козметика, така што се ќе биде убаво и видливо средено, и повеќе нема да губите време да барате и да пребарувате по работите што ги сакате!

Прочитајте и...  Топ 10 најпопуларни имиња на кучиња за различни раси и големини

Дознајте како се прави сето ова, но и многу други интересни и корисни работи кои можете да ги научите во видеото подолу!

Прочитај повеќе

На фустанот и се оцртаа сите коски од телото – Кендал Џенер со загрижувачки изглед, сите се прашуваат дали е болна (ФОТО)

Слободен печат

Здрави и корисни – Грицкајте семки доколку не можете да спиете

Слободен печат

Секси хороскоп: Овенот не знае за предиграта, Бикот е секогаш подготвен за секс

Слободен печат

Јапонската актерка од хорор филмот „Ring“ пронајдена мртва во домот

Слободен печат

Верувал дека душите на мртви Индијанци влегле во него, бил голем заводник, требал да стане филмаџија, но судбина му била музичката сцена!

Слободен печат

Деми Мур се уште влече трауми од „валканите нешта“ на кои ја принудувал поранешниот сопруг Ештон Кучер

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Неуништливата Меги, била прва фотографка на воените фронтови, прва фотографка на „Лајф“ и прв фотограф во светот примен во Советскиот Сојуз

Слободен печат

Здрави и убави – Четири состојки што го отстрануваат целулитот

Слободен печат

Холивудскиот заводник сака само една жена 19 години: Кога таа ќе ме погледне ми се затресуваат колената

Слободен печат

Ким Кардашијан е најлошата сестра на светот, објавила ретро фотографија на која само таа изгледа добро (ФОТО)

Слободен печат

Сè што треба да знаете за популарната и суперефикасна Кето диета пред да почнете да ја држите!

Слободен печат

Најлудото интервју во 2020: Српскиот актер Андрија водеше „сериозна дебата“ со свињи (ВИДЕО)

Слободен печат