8 C
Скопје

Tag : корисни

Здравје Магазин Магазин слајдер Храна

Најздравата житарка – Спелта: Балансиран и оптимален сооднос на корисни нутриенти

Слободен печат
Оваа житарка настаната е многу години пред денешните сорти пченица, најверојатно со природно вкрстување на одредени видови треви и природна селекција, на територијата на јужниот...
Здравје Магазин Магазин слајдер

Здрави и корисни – Грицкајте семки доколку не можете да спиете

Слободен печат
Семките од тиква кај нас се консумираат уште од многу одамна, а многу често се дел и од подготовката на народни лекови, кои подоцна се...
Магазин Магазин слајдер Семејство

Како од отпад да направите супер корисни работи: 18 генијални идеи! (ВИДЕО)

Слободен печат
Како од два различни чинии да направите сталажа за зачини, а како од кутија за чевли да направите убава висечка полица… Од многу работи кои...