Јовановски останува претседател на ОФМ

Актуелниот претседател на Одбојкарската федерација на Македонија, Петар Јовановски и во наредните четири години ќе биде предводник на ОФМ откако денеска повторно ја доби довербата од делегатите на изборното собрание.

Јовановски кој веќе 11 години е на чело на ОФМ, на денешното изборно собрание имаше само еден противкандидат, поранешниот репрезентативец Јовица Симовски, а „претседателскиот смеч“ заврши со 17:4 во корист на актуелниот претседател.

ОФМ најголемиот успех го имаше минатата година кога за прв пат успеа да настапи на Европско првенство.
Старо-новиот предводник на македонската одбојка на собранието доживеа еден „пораз“ откако не беше усвоен финансискиот извештај за минатата година поради што ќе биде ангажирана ревизорска куќа да направи нов извештај.

Прочитајте и...  На Буфон тешко му падна елиминацијата: Секој пат мислиме дека ова е таа сезона

Прочитај повеќе

Барселона и Баерн Минхен си закажаа четвртфинален дуел во Лисабон (ВИДЕО)

Слободен печат

Харден, Адетокумпо и Леброн конкуренти за МВП наградата

Слободен печат

Елмас сепак од клупата ќе го започне дуелот против Барселона

Слободен печат

Изненадување: Пирло ќе биде новиот тренер на Јувентус

Слободен печат

Федерер е светец, а Ѓоковиќ демонот, дали е толку едноставно?

Слободен печат

Вардар очаен на стартот од новата , Борец им го зеде скалпот на „црвено-црните“

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Тажната приказна за тренерот кој го направи Федерер најдобар тенисер (ВИДЕО)

Слободен печат

Отказот на Сари ќе го чини Јувентус 20 милиони евра, ќе летаат и директорски глави во Торино

Слободен печат

Вавринка не размислува да игра на УС Опен: Условите во Њујорк се невозможни

Слободен печат

Кавани го направи изборот, ќе потпише тригодишен договор со португалскиот гигант

Слободен печат

Ботас пред Хамилтон во квалификациите, замената Хулкенберг заврши како трет во квалификациите

Слободен печат

Боксерскиот спектакл на Тајсон виси поради марихуаната?!

Слободен печат