• одбојкарска федерација на македонија

Јовановски му возврати на Матијашевиќ: Вие сакавте да отстраните играч од репрезентацијата

Во текот на вчерашниот ден екс селекторот на македонската одбојкарска репрезентација Никола Матијашевиќ го изрази своето незадоволство до првите луѓе на македонската одбојка откривајќи ги главните причини за неговото заминување. Како што истакна во своето обраќање Матијашевиќ истакна дека во мај, за време на подготовките за Европската лига имало обид да го сменат од страна …

Јовановски му возврати на Матијашевиќ: Вие сакавте да отстраните играч од репрезентацијата Read More »