Ја има Лига Европа, но Македонецот повеќе „сонува“ ЛШ!

Токму Адеми беше еден од најдобрите фудбалери на теренот за „модрите“, а нашиот интернационалец верува дека хрватскиот клуб може да обезбеди настап во групната фаза од Лигата на шампионите.

– Благодарност до навивачите. Бевме добри. Имавме многу информации за нашиот противник, но нема да ни биде лесно во реваншот. Розенборг е навистина добра екипа. Нема никакво опуштање во нашите редови. Мораме да бидеме агресивни и на возвратната пресметка, мораме да се пласираме во следната фаза – рече капитенот на Динамо Загреб, Адеми.

Реваншот меѓу Розенборг и Динамо Загреб ќе се игра на 27 август со почеток од 21.00 часот на „Леркендал“ стадионот во Трондхајм.

Доколку Адеми и Динамо Загреб не успеат да ја задржат предноста, имаат сигурно учество во групите на Лига Европа.

Прочитајте и...  МЗТ Скопје се ослободи од двајца странци

Прочитај повеќе

Фудбалери од Јужна Африка две минути не сакаа да изведат корнер! (ВИДЕО)

Слободен Печат

ЛШ: Наполи со Елмас против Барселона! (ФОТО)

Слободен Печат

Само три гема за Џазири, „Ѓоковиќ експрес“ во Дубаи! (ВИДЕО)

Слободен Печат

„Пандевци“ загубија, но среќни се што македонскиот фудбал „доби“ ВАР!

Слободен Печат

Нејмар доби црвен картон за да оди на карневалот во Рио!?

Слободен Печат

Продажбата на билетите за дуелот со Косово ќе започне во понеделник

Слободен печат

Остави Коментар

5 × четири =

Прочитај повеќе

Грчкиот премиер бара исфрлање на грчките екипи од УЕФА

Слободен печат

Војдан Стојановски:  Треба да веруваме во нас, не треба да гледаме на противниците со респект

Слободен печат

Револуција во фудбалот, Шкотска забрани играње со глава на деца помлади од 12 години

Слободен печат

Навивачите на Барселона му се извинија на Брајтвајт за пречекот

Слободен печат

Ѓоковиќ открива како комуницира со Надал и Федерер

Слободен печат

Тренер го победи поранешниот клуб па ги соблече панталоните пред навивачите (ВИДЕО)

Слободен печат