6 C
Скопје

Излечен пациент од ковид-19 порачува: Не чекајте да ви се влоши состојбата, па потоа да барате спас!

Уште еден од многу излекувани пациенти од ковид центарот на Клиниката „Жан Митрев“ заминува дома.

Овој 55 годишен велешанец по една недела лежење во инфективното одделение во Велешката болница решил да го побара својот спас во клиниката „Жан Митрев“.

Во ковид одделението на Клиниката веднаш почнал процесот на хемофилтрација за што сведочи и самиот пациент. Опоравувањето течело бавно, поради неговата тешка состојба во која бил донесен, но, сепак, по неколку дена се појавиле првите знаци за надеж дека ќе биде подобро.

Брзо и ефикасното лекување е клучот на успешниот третман за што говори и пациентот. Тој упатува порака до сите кои се болни да не чекаат да им се влоши состојбата па потоа да бараат спас.

Погледнете го видеото.

комерцијален пр текст

Прочитајте и...  Семејството Гучи е загрижено за претстојниот филм „House of Gucci“: Тие го крадат идентитетот на семејството за да остварат профит

Поврзани вести

Вељко Ражнатовиќ со моќна порака му го честиташе роденденот на Аркан, Инстаграм му ја избриша

Слободен печат

Славниот модел се огласи на социјалните мрежи еден месец откако го роди својот син

Слободен Печат

Северина по 17 години проговори за секс-снимката од јахтата

Слободен Печат

Турболентниот живот на Канје Вест: Сѐ уште чувствува вина за смртта на неговата мајка

Слободен Печат

ВИДЕО| Ана Николиќ позираше топлес: Нејзините обожаватели се прашуваат за што станува збор

Слободен Печат

Во продолжението на „Сексот и градот“ се враќа старата љубов на Кери Бредшо

Слободен Печат

Остави Коментар