19 C
Скопје

Tag : пациент

Вести Македонија Слајдер

Недостаток на кислород во мозокот е причина за бегството на пациентот од Пробиштип од штипската модуларна болница

Слободен печат
 Состојба на хипоскија, односно недостаток на кислород во мозокот е причина за бегството на 75-годишниот пациент од Пробиштип од штипската модуларна болница, кој на 24...
Вести Македонија Слајдер

Пациент побегнал од штипската модуларната болница, по еден час пронајден мртов во околната уличка

Слободен печат
Седумдесет и пет годишен пациент од Пробиштип, кој бил хоспитализиран во штипската модуларна болница на полноќ избегал, но по еде час на само неколку метри...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Пациентка од Битола обвинува: Ми заборавија газа после операција и се распадна во моите органи – болницата негира

Битолчанката Виолета Толевска, за „Слободен печат“ тврди дека откако имала операција во битолската болница за цистит, отстранет и бил јајникот, а во абдоменот и била...
Вести Македонија

На инфективното одделение во Дебар само еден ковид пациент

Слободен печат
На Инфективното одделение при Општата болница во Дебар хоспитализиран е само еден пациент, што е најмала бројка досега од отворањето на одделението на 11 ноември...
Здравје Магазин Магазин слајдер

Пациент со ковид-19 имал три часа непрекината ерекција

Слободен печат
Неидентификуван 69-годишен маж од Охајо, САД, бил хоспитализиран минатата година откако му бил дијагностициран ковид-19, па имал проблеми со дишењето и со насобирање течности во белите...
Вести Македонија

Состојба во болниците и ковид-центрите во Македонија: Хоспитализирани 636 позитивни и суспектни пациенти на ковид-19

Слободен печат
На инфективните оддели во Скопје и во болниците низ земјава се хоспитализирани вкупно 636 позитивни и суспектни пациенти на коронавирусот и има околу 400 слободни...
Вести Регион Слајдер

Лекар од Бања Лука сексуално вознемирувал пациент во кома: Потврдено обвинението против него

И.И.
Основниот суд во Бања Лука го потврди обвинението против поранешниот началник на Клиниката за анестезија и интензивно лекување на Универзитетскиот Клинички Центар на Република Српска,...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Реакција од Шведска до докторите за случајот на Маја Дамевска: Ако не знаете како да ординирате биолошка активна терапија, редно е да научите како

Слободен печат
Благица Димеска е Македонка која живее и работи во Стокхолм, Шведска и поттикната од денешната сторија за голготата на прилепчанката Маја Дамевска низ македонскиот здравствен...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Маја Дамевска од Прилеп: Гнојам од глава до петици и не ми даваат да се лекувам во странство!

Мирослава Бурнс
Маја Дамевска од Прилеп е единствената жена во Македонија која што има дијагноза пемфигус вегетанс, ретка болест на кожата, за која што сака да се...
Вести Регион

Шеесет годишен пациент со ковид-19 скокнал од третиот кат на болницата во Тирана

Слободен печат
Шеесет годишен пациент заразен со ковид-19 си го одземал животот фрлајќи се од третиот кат на болницата „Шефќет Ндроќи” во Тирана, каде бил хоспитализиран. –...