Истиот „луд“ Сато: Поранешниот Ф1 возач прегази свој член! (ВИДЕО)

Пред 15 години, Јапонецот Сато жареше и палеше на Формула 1 патеките, а денес е ветеран во Индикар трките.

Како што стојат нештата, можеби не би било лошо јапонскиот возач (42) да размислува околу пензионирање.

На последната Индикар трка во Тексас, многу лошо ја процени својата брзина и удри во еден од своите членови, Крис Велч.

На прв поглед страшен и вознемирувачки удар, но за среќа не и фатален. Благодарение и што ја имаше кацигата веднаш стана и продолжи со работа. Нема посериозни повреди, само мали модринки…

Прочитајте и...  Барселона и официјално донесе играч кој ја чини повеќе од милион евра по натпревар

Прочитај повеќе

Тренерот на Лајпциг е нов рекордер во Лигата на шампионите

Слободен печат

Халанд е најголемата грешка на еден од најдобрите ловци на таленти

Слободен печат

Тодоров го избра конечниот список: Отпаднаа тројца дебитанти

Слободен печат

Рашфорд неизвесен и за Европското првенство

Слободен печат

Ванда провоцира: Не знам дали ќе живееме во Париз или Торино

Слободен печат

Барселона и официјално донесе играч кој ја чини повеќе од милион евра по натпревар

Слободен печат

Остави Коментар

дванаесет − оне =

Прочитај повеќе

Ужас во Мексико: Фудбалер уби судија за време на натпревар

Слободен печат

НБА легенда и на 64 години без проблем забива (ВИДЕО)

Слободен печат

На „Енфилд“ никому не му е пријатно, прашајте ги тие од Барселона

Слободен печат

Вечерва половина жители на Бергамо ќе бидат на „Сан Сиро“

Слободен печат

Сориано до УЕФА: Не се точни обвиненијата за Сити!

Слободен печат

Исплатени премиите за пласман во квалификациите на ЕП 2021

Слободен печат