Инвеститор кој предвиде економски колапс во 2008 година најави колапс на пазарот на криптовалути

Криптовалути

Мајкл Бери предвидува дека „мим фондот“ и пазарот на криптовалути ќе пропаднат.

Менаџерот на хеџ фондот, кој се прослави со филмот „The Big Short“ и кој на своите инвеститори им донесе големи профити предвидувајќи колапс на пазарот на недвижнини, сега објавува дека доаѓа „мајката на сите несреќи“.

Како што предупреди, инвеститорите кои купуваат мим акции и криптовалути „пријавуваат големи загуби“.

 

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот