Инфлуенсерка која има само девет години: Гордо чекори по пистите и привлекува големи компании (ФОТО)

Девојчето Нуала Чилдс пред нешто повеќе од година дена го отвори профилот на Инстаграм и досега собра повеќе од десет илјади следбеници. Ова девојче од Ливерпул има само девет години, а веќе привлече многу луѓе кои се воодушевени од нејзиниот стил еднакво како и големите брендови кои сакаат да соработуваат со неа, пренесува Дејли Мејл.

Толку е успешна што на лондонскиот „Fashion Week“ носеше креација од познатите брендови како „Lulu et Gigi Couture“ и „Marie Belle Couture“, а следната година планира да се шета по пистата во Њујорк. Ѕвездата од социјалните мрежи се дружи и со познатите, а брендовите постојано и испраќаат подароци со цел да ги промовира на својата страница.

View this post on Instagram

A fun filled day @childrensalon Exclusive event in partnership with @annabelkarmel wearing the fabulous @junonafashionhouse available @childrensalon 💫 💫 . @junonafashionhouse @childrensalon – Dress @sayitwithdiamonds – Bracelets @jandrhairdesign – Hair @caroline.everythingnails – Nails 💫 #fashionblogbynuala 💫 💫 #kidsfashionistamodel #fashionkids #newfashion #younghollywood #fashiongirls #cuteinstagram #instamodels #explorerpage #kidsofinstagram #kidsfashion #kidsfashionblogger #industrykids #fashionstyles #sugar_kids #fashionmodels#fashionblogs #kidsfashionblog #instamodels #kidsfashion #happiness #tweenfashion #kidsofinstagram #explorepageready #ootd #fashionkids#instagrampicoftheday#love #kidzootd #instagoodmyphoto #tweenstyle #instadaily #girl #dressedbycs

A post shared by 📍Fashion Blog By Nuala 📍 (@fashion_blog_by_nuala) on

Се започна како хоби минатата година, отсекогаш сакаше да се фотографира. Интересно е тоа што таа зад камерите е многу срамежлива, но штом ќе застане пред апаратот, таа е друга личност. Многу е фотогенична – изјави за новинарите нејзината мајка Даниеле (39).

View this post on Instagram

Weekend Vibes 💫 . . @bearandpine – Photo Credit 💗 @funfun_official – Dress @dollydaydreamsxx.co.uk – Socks @schuh @drmartensofficial – Boots @noughtsandkisses – Sunglasses @jandrhairdesign – Hair by Jen . #fashionblogbynuala #kidsfashionistamodel #fashionkids #newfashion #younghollywood #fashiongirls #cuteinstagram #instamodels #explorerpage #kidsofinstagram #kidsfashion #kidsfashionblogger #industrykids #fashionstyles #sugar_kids #fashionmodels#fashionblogs #kidsfashionblog #instamodels #kidsfashion #happiness #tweenfashion #kidsofinstagram #explorepageready #ootd #fashionkids#instagrampicoftheday#love #kidzootd #fashionblogbynuala #funfunofficial #picoftheday #instagoodmyphoto #tweenstyle#funfun

A post shared by 📍Fashion Blog By Nuala 📍 (@fashion_blog_by_nuala) on

View this post on Instagram

Different eyes see different things 👀 . . @bearandpine – Photo Credit 💗 @idokidswear – Shirt @agatharuizdlprada – Trousers @funfun_official – Coat @jandrhairdesign – Hair by Jen . #fashionblogbynuala #kidsfashionistamodel #fashionkids #newfashion #younghollywood #fashiongirls #cuteinstagram #instamodels #explorerpage #kidsofinstagram #kidsfashion #kidsfashionblogger #industrykids #fashionstyles #sugar_kids #fashionmodels#fashionblogs #kidsfashionblog #instamodels #kidsfashion #happiness #tweenfashion #kidsofinstagram #explorepageready #ootd #fashionkids#instagrampicoftheday#love #kidzootd #fashionblogbynuala #funfunofficial #agatharuizdelaprada #instagoodmyphoto #tweenstyle

A post shared by 📍Fashion Blog By Nuala 📍 (@fashion_blog_by_nuala) on

Прочитајте и...  Кој е всушност принцот Филип? Од тешко детство, бројни скандали до влез во 100-та година од животот

Прочитај повеќе

Танди Њутн го прокоментира односот со Ток Круз: Беше доминантен и се плашев од него на снимањата

Слободен печат

Домаќински муабети: Трикови кои мора да ги знае секоја домаќинка – Како правилно да ја солиме храната?

Слободен печат

Доколку му го правите ова на средството за дезинфекција, тоа станува неефикасно и залудно го користите!

Слободен печат

Хороскоп за 12 јули, недела – Одмарајте и релаксирајте се, сите обврски може да почекаат до утре

Слободен печат

Северина во мини фустан ја „заскокотка“ фантазијата на фановите! (ФОТО)

Слободен Печат

Песната која беше најголемиот летен хит на Европа! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Едно од најскандалозните интервјуа во Холивуд: Вил Смит и Џејда Пикет Смит јавно разговараа за неверството! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Забележана интересна промена кај Меган Маркл: Ова е новата омилена боја на војвотката која испраќа силна порака! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Најстариот син на Дејвид и Викторија Бекам се вери со прекрасната актерка Никола Пелц! (ФОТО)

Слободен Печат

Овие 5 раси на кучиња го имаат најубавото влакно! (ФОТО)

Слободен Печат

Контроверзна и незаборавна, имала страшно детство, стотина љубовници, а од скршеното срце никогаш не се опоравила

Слободен печат

Често настинувате, уморни сте, анксиозни? Можеби ви фалат овие витамини

Слободен печат