И Трајковски во Серија А, алтернатива за Иличиќ

После казната која ја доби Палермо од италијанската федерација, тоа воедно значеше и повторно активирање на понудите од калчолигашите за нашите двајца интернационалци Трајковски и Несторовски.

Голема е веројатноста од наредната сезона напаѓачите да имаат нови клупски обврски, Несторовски кој во меѓувреме бара правда за Палермо, еден од најдобрите стрелци на клубот, го преселуваат во Парма, Аталанта, Фиорентина, Џенова на Горан Пандев…

И Александар Трајковски би можел многу лесно да заврши во Серија А, односно екипата на Аталанта ја „скенира“ неговата ситуација и го гледаат нашиот играч како алтернатива, замена за Словенецот Јосип Иличиќ.

За Иличиќ, пак, се шпекулира дека би можел да ја продолжи својата кариера во редовите на Наполи. Сезонава во шампионатот на Серија Б Трајковски за Палермо во 34 мечеви реализираше досега осум голови.

Прочитајте и...  Милан не може без драма, на крајот само бод за Елмас и Наполи! (ВИДЕО)

Пред да се пресели на Апенините, нашиот фудбалер ги бранеше уште боите на белгиските Зулте Варегем и Мехелен, и хрватскиот Интер Запрешиќ.

Прочитај повеќе

Ѓоковиќ неочекувано слета во Сараево, ќе ги посети познатите босански пирамиди

Слободен печат

Американците прво го плукаа Ѓоковиќ, а сега кукаат за него откако е загрозен УС Опен

Слободен печат

Убиен братот на фудбалер на Тотенхем

Слободен печат

Поништена суспензијата: Манчестер сити ќе игра во Лигата на шампионите

Слободен печат

ТУРЦИЈА: Претседател на фудбалски клуб изнајми кран за да гледа натпревар (ФОТО)

Слободен печат

Златан откри како дојде во Милан: Сопругата мислеше дека е луд

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Радосна вест за навивачите на Ливерпул, Клоп останува на клупата уште четири години

Слободен печат

Мурињо: Не ја сакам Лигата на Европа, но два пати ја освоив

Слободен печат

Конте ги налути челниците на Интер кои размислуваат за негова смена, наследникот би ги чинел 150 милиони евра

Слободен печат

Дембеле го одби Манчестер јунајтед

Слободен печат

Милан не може без драма, на крајот само бод за Елмас и Наполи! (ВИДЕО)

Слободен печат

Пандев со истиот учинок од 2009 година кога играше за Лацио

Слободен печат