Tag : палермо

Жена Магазин Магазин слајдер

Мода за време на корона: Како да изгледате одлично, а истовремено да се заштитите од вируси! (ФОТО)

Слободен печат
Како да носите свилена марама како заштитна маска… Оливија Палермо важи за една од најголемите модни икони на денешницата. Како жена со големо влијание врз облекувањето...
Вести Свет

Во Палермо бесплатно ноќевање можно во 50 хотели, Италија бара храбри туристи

Слободен печат
Туристите кои ќе резервираат четири ноќи во еден од 53-те хотели во сицилијанскиот град Палермо, а до главниот град на Сицилија пристигнат со авион, ќе...
Спорт Фудбал

Несторовски потврди имал разговори за трансфер во Црвена звезда

Слободен печат
Македонскиот репрезентативец Илија Несторовски во последните две години постојано беше поврзуван со трансфер во Црвенa звезда, но тој на крајот остана во Италија и сега...
Спорт Фудбал

Трајковски: Минатото лето имав понуда од Милан, но ја избрав Мајорка

Слободен печат
Македонскиот репрезентативец Александар Трајковски открива дека минатото лето наместо во Мајорка можел да заврши во итлаијанскиот гигант Милан. Трајковски по завршувањето на минатата сезона стана...
Спорт Фудбал

Клубот за кој играа двајца Македонци, Палермо повеќе не постои!

Слободен печат
Денеска беше објавено дека овој клуб за кој до неодамна настапуваа македонските репрезентативци Илија Несторовски и Александар Трајковски згасна поради банкрот. До минатата натпреварувачка сезона...
Спорт Фудбал

Палермо по „стапките“ на Парма: Рекордна посетеност во Серија Д! (ВИДЕО)

Слободен печат
Екипата за која до летово играа двајцата македонски репрезентативци Илија Несторовски и Александар Трајковски, испадна во Серија Д. Клубот од Сицилија не се регистрираше на...
Спорт Фудбал

Уште еден Македонец во „Ла Лига“: Трајковски потпиша за Мајорка!

Слободен печат
Денеска Александар Трајковски е промовиран како нов фудбалер на Мајорка која во новата сезона ќе игра во најсилната шпанска лига. Доаѓа како слободен играч од...
Спорт Фудбал

„Газета дело Спорт“: Трајковски со трансфер во „Ла Лига“ (ФОТО)

Слободен печат
Според овој извор, односно зборовите на новинарот Шира, Трајковски ќе ја продолжи кариерата во Шпанија, поточно во екипата на Мајорка. Иако од претходно се шпекулираше...
Спорт Фудбал

Калчолигашите не се откажуваат од Трајковски

Слободен печат
На крајот од месецот започнуваат возбудувањата во Серија А, а можно е „колонијата“ македонски фудбалери во италијанската елита да биде зголемена за уште еден наш...
Спорт Фудбал

Несторовски ударна игла во нападот на Удинезе!? (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Нашиот репрезентативен напаѓач Несторовски се враќа во Серија А и нова шанса да ги покаже своите голгетерски перформанси против најсилните фудбалски клубови во Италија. Веќе...