-2.4 C
Скопје

Tag : Аталанта

Спорт Фудбал

Серија А: Несторовски ја „грееше“ клупата, Удинезе никако да победи!

Слободен печат
Денеска во заостанат натпревар од 10 коло во најсилното италијанско првенство екипата на Удинезе на домашен терен ремизираше 1:1 против Аталанта. Македонскиот репрезентативец Илија Несторовски...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Јуве разбиен на „Меаца“, Интер целосно го надигра шампионот!

Слободен печат
Во дербито на 18 коло во Серија А вечерва на стадионот „Џузепе Меаца“ со резултат 2:0 Интер беше подобар од актуелниот шампион Јувентус. Стрелци на...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Аталанта не запира, овој пат победи и во Купот

Слободен печат
Екипата на Аталанта обезбеди пласман во четвртфиналето на италијанскиот Куп откако вечерва на домашен терен го совладаа Калјари со 3:1. Фудбалерите на Аталанта доминираа на...
Спорт Фудбал

„Војната“ во Аталанта продолжува: Капитенот на Инстаграм ја докажува својата „невиност“

Слободен печат
Аталанта во последните седум натпревари нема пораз во Серија А, има пет победи и само два нерешени резултати кои ја искачија на петтото место на...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Милан ја заборави „Старата дама“, шампионски амбиции на „Сан Сиро“!

Слободен печат
Денеска во рамките од 17 коло во најсилната италијанска Серија А Милан ја оправда фаворитската улога против Торино (2:0). После првиот пораз сезонава минатото коло...
Спорт Фудбал

Амад Диало во Манчестер јунајтед за 41 милион евра!

Слободен печат
Манчестер јунајтед официјално има нов играч, крилото кое доаѓа од Брегот на Слоновата коска, Амад Диало. Трансферот беше завршен уште порано, поточно во октомври за...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Изненадување во Серија А, пораз на Интер

Слободен печат
Најголемото изненадување во 16. коло во Серија А го приреди Сампдорија која со 2:1 го совлада Интер. Натпреварот започна со промашениот пенал за „нероаѕурите“, Алексис...
Спорт Фудбал

Конечно открена причината за расколот во Аталанта

Слободен печат
Тренерот на Аталанта, Џанпјеро Гасперини пред неколку дена го прецрта својот капитен Папу Гомез кој уште во јануари може да си замине од италијанскиот тим....
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Јуве само до бод, Роналдо утна пенал, се посрамоти Мората!

Слободен печат
Вечерва во рамките од 12 коло во најсилната италијанска Серија А во Торино ремизираа екипите на Јувентус и Аталанта (1:1). „Старата дама“ поведе со голот...
Спорт Фудбал

Најубавата фудбалска приказна завршува на тажен начин!?

Слободен печат
Капитенот на Аталанта, Алехандро Папу Гомез не сакаше да молчи повеќе по повод шпекулациите за негово заминување од клубот, велејќи им на навивачите дека ќе...