Големо признание за Емил Рајковиќ: Македонецот ќе биде тренер на „ол-стар“ мечот на ВТБ лигата

фото: vtb-league.com

Македонскиот кошаркарски тренер Емил Рајковиќ сезонава не знае за победа со руската ЦСКА Москва во ВТБ лигата каде има максимални 24 бодови.

Веднаш зад ЦСКА Москва на втората позиција во ова натпреварување е Уникс Казан (21-3) на нашиот репрезентатицец Ненад Димитријевиќ.

Рајковиќ ја доби честа да биде тренер на „ол-стар“ натпреварот во ВТБ лигата во која ја има најдолгата низа без пораз. На овој „ол-стар“ меч ќе биде и Димитријевиќ кој исто така покажува одлични игри во дресот на Уникс Казан.

Димитријевиќ ќе биде дел од тимот на „Њу Скул“ предводен од Рајковиќ, а во составот ќе бидат и Џастин Роберсон (ПАРМА-ПАРИ), Џејлен Барфорд (Локомотив Кубањ), Данаил Касаткин (МБА), Дерил Мејкон (УНИКС), Самсон Руженцев (ЦСКА), Сергеј Карасев (Зенит), Антон Астапкович (ЦСКА), Андреј Лопатин (МБА), Никола Милутинов (ЦСКА), Андреј Мартјук (Локомотив Кубан) и Малик Њумен (Автодор).

На спротивната страна за тимот на „Олд Скул“ ќе биде тренерот на Димитријевиќ и Уникс Казан, Велимир Перасовиќ. Овој спектакл како што најавуваат од ВТБ лигата ќе се одржи на 19 февруари.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот