16 C
Скопје

Tag : Емил Рајковиќ

Кошарка Спорт

Рајковиќ со Астана ја освои шампионската титула во Казахстан

Слободен печат
Денеска и во третиот натпревар од финалната серијата триумфираше екипата на Астана совладувајќи го Атирау со убедливи 65:88. На тој начин екипата предводена од македонскиот...
Кошарка Спорт

Рајковиќ со Астана ќе игра за нова титула во Казахстан

Слободен печат
Македонскиот тренер Емил Рајковиќ денеска со својот клуб ја запиша и третата победа во полуфиналето од плеј-офот на кошаркарскиот шампионат во Казахстан. Неговата Астана славеше...
Кошарка Спорт

Рајковиќ останува во Казахстан, нема шампион во ВТБ лигата!

Слободен печат
До некои подобри времиња, најдобриот македонски кошаркарски тренер во странство за 2019 година, останува таму каде што е, во својот апартман во главниот град на...
Кошарка Спорт

Рајковиќ именуван за селектор на Казахстан

Слободен печат
Македонскиот тренер Емил Рајковиќ денеска стана нов селектор на кошаркарската репрезентација на Казахстан. Рајковиќ во последните две години е тренер на најдобриот тим од оваа...
Кошарка Спорт

Рајковиќ награден за успесите со Астана

Слободен печат
Македонскиот кошаркарски стратег Емил Рајковиќ потпиша нов двегодишен договор со казахстанскиот клуб Астана. Екипата на Астана беше едно од изненадувањата во силната ВТБ Лига, за...
Кошарка Спорт

Емил Рајковиќ најдобар тренер во ВТБ Лигата

Слободен печат
Емил Рајковиќ е прогласен за најдобар тренер во силната ВТБ Лига. Рајковиќ минатото лето го презема казахстанскиот тим Астана и направи вистински бум во квалитетната...