Tag : ЦСКА Москва

Ракомет Спорт

Ристовска и ЦСКА Москва доминираат во Лигата на шампионите

Слободен печат
Денеска во својот петти натпревар од новата сезона во женската ракометна Лига на шампионите ЦСКА Москва славеше со 28:30 против Брест Бретањ. Ова е четврти...
Кошарка Спорт

Евролига: Кошмарна вечер за фаворитите, ЦСКА загуби од фенерџијата, Фенербахче прокоцна +22

Слободен печат
Германските екипи Алба Берлин и Баерн Минхен го направија најголемото изненадување во наптреварите од четвртото коло од Евролигата победувајќи ги големите фаворити ЦСКА Москва, односно...
Кошарка Спорт

Дербито на стартот од Евролигата и припадна на Барселона

Слободен печат
На стартот од новата сезона во Евролигата, кошаркарите на Барселона славеа во дербито на колото против ЦСКА Москва со 76:66. Најзаслужни за победата на Барселона...
Ракомет Спорт

Ристовска и ЦСКА Москва доминираат во Лигата на шампионите

Слободен печат
И после третиот натпревар рускиот женски ракометен клуб на ЦСКА Москва останува непоразен сезонава во Лигата на шампионите. Денеска во рамките од третото коло ЦСКА...
Кошарка Спорт

ЦСКА водеше со 17 разлика, па загуби со тројка во последната секунда! (ВИДЕО)

Слободен печат
Кошаркарите на ЦСКА Москва се поразени од Парма со 97:75 во второто коло од ВТБ лигата. Крајно возбудливо беше во руската пресметка помеѓу ЦСКА Москва...
Слајдер Спорт Фудбал

Вардар и фудбалскиот „земјотрес“ против ЦСКА Москва, незаборавната дружба во Уранија! (ФОТО+ВИДЕО)

Атанас Костовски
Има настани што остануваат во сеќавање се додека човек гледа, слуша, дише… Ја слушам емисијата „Деновиве пред години“, по којзнае кој пат се присетив дека...
Кошарка Спорт

Шенгелија три години во редовите на ЦСКА Москва

Слободен печат
Рускиот гигант на својата официјална веб-страница го промовираше новото засилување за следната натпреварувачка сезона. Торнике Шенгелија (28) потпиша договор на три години со екипата на...
Кошарка Спорт

Трагедија во Москва: Од корона почина докторот на ЦСКА

Слободен печат
Докторот на кошаркарскиот тим ЦСКА Москва, Роман Абжелилов почина во 44. година од животот како последица од коронавирусот. „Нашиот пријател, брилијантен доктор, за жал почина...
Кошарка Спорт

Првиот човек на ЦСКА со решение за кризата – продажба на пиво?

Слободен печат
Претседателот на рускиот кошаркарски клуб предлага внатре во спортските арени да започне продажба на пиво. На тој начин клубовите би можеле да дојдат до додатни...
Ракомет Спорт

Поради пандемијата Ристовска не може да ја напушти Русија!

Македонската ракометарка Сара Ристовска ќе остане во Москва додека не се стабилизира ситуацијата со коронавирусот и не бидат отворени границите. Оваа информација за „Риа Новости“...