Tag : ненад димитријевиќ

Кошарка Спорт

Ефремовски во Перм како замена за повредениот Димитријевиќ

Слободен печат
Како што и е веќе објавено Ненад Димитријевиќ нема да настапи на вториот натпревар од квалификациите за Европското првенство 2021 година поради повреда на задната...
Кошарка Спорт

Да испишеме нова историја: Естонија прва пречка на патот кон ЕП!

Слободен печат
Денеска стартуваат квалификациите за пласман на Европското првенство 2021 година кое ќе се одржи во четири држави, Чешка, Грузија, Италија и Германија. Македонија е дел...
Кошарка Спорт

Тодоров ги има сите кошаркари на располагање, тренира и Димитријевиќ

Слободен печат
Со доаѓањето на младиот репрезентативец, селекторот Александар Тодоров ги има на располагање сите 15 кошаркари на кои смета во февруарскиот квалификациски циклус за пласман на...
Кошарка Спорт

Димитријевиќ во Топ 3 кандидати за „Ѕвезда во подем“ во Еврокупот!

Слободен печат
Секоја сезона, Еврокупот објавува подолга листа на млади, талентирани играчи, од целиот свет, но само еден од нив може да се закити со признанието „Ѕвезда...
Кошарка Спорт

Димитријевиќ блеска во Еврокупот, асистира без гледање! (ВИДЕО)

Слободен печат
И беше еден од најдобрите во тимот, кој за жал впиша убедлив пораз на ова гостување во Турција. Тофаш беше сигурен, славеше со посакуваната разлика,...
Кошарка Спорт

Тодоров го објави поширокиот список за мечевите со Естонија и Русија

Слободен печат
Новиот селектор на македонската машка кошаркарска сениорска репрезентација, Александар Тодоров, излезе со поширокиот список на повикани кошаркари на чии услуги ќе смета наредниот месец. Сениорите...
Кошарка Спорт

Еврокуп: Димитријевиќ меѓу најефикасните против Цедевита Олимпија!

Слободен печат
Македонската кошаркарска надеж продолжува со нови добри перформанси во дресот на шпанскиот клуб… Ненад Димитријевиќ беше втор стрелец во редовите на Хувентуд Бадалона, но неговиот...
Кошарка Спорт

Еврокуп: Димитријевиќ со нова добра партија во Истанбул!

Слободен печат
Во денешното осмо коло од кошаркарскиот Еврокуп во Турција екипата на Хувентуд Бадалона загуби од Дарушафака со 92:86 (21:19, 25:16, 19:19, 27:32). Македонскиот интернационалец Ненад...
Кошарка Спорт

Гран Канарија немоќна пред фантастичниот Димитријевиќ! (ВИДЕО)

Слободен печат
Денеска во рамките од шестото коло во најсилната шпанска кошаркарска лига составот на Хувентуд Бадалона со резултат 68:79 славеше на гостувањето кај Гран Канарија, иако...
Кошарка Спорт

Еврокуп: Димитријевиќ и Хувентуд ја „урнаа“ Дарушафака!

Слободен печат
Во третиот натпревар од кошаркарскиот Еврокуп вечерва составот на Хувентуд Бадалона со 85:82 (19:22, 17:16, 24:23, 25:21) ја совлада екипата на Дарушафака. Македонскиот интернационалец Ненад...