28.8 C
Скопје

Tag : уникс казан

Кошарка Спорт

Димитријевиќ фантастичен во Еврокупот, прв стрелец против Уникс Казан

Слободен печат
Уште од претходно екипата на Хувентуд Бадалона го обезбеди настапот во Топ 16 фазата од кошаркарскиот Еврокуп, запиша уште еден триумф во регуларниот дел од...
Кошарка Спорт

Хувентуд и Димитријевиќ против Партизан, Уникс Казан, Венеција..!

Слободен печат
Денеска беа формирани четирите натпреварувачки групи за новата сезона 2020/2021 во Еврокупот. Вкупно 24 клубови кои доаѓаат од 15 различни држави од Европа се најдоа...