„Глупавата грешка“ која популарниот Хју Грант го смести во затвор во 1995 година

Популарниот холивудски актер Хју Грант во 1995 година направи погрешен потег кој сега го следи низ целата кариера.

Во тоа време тој беше во врска со Елизабет Харли по која мечтаеше секој маж, па така сите беа во шок кога полицијата го приведе поради грешката која веројатно ниту денес не си ја простил.

Фото: Инстаграм

Имено, актерот бил фатен од полицијата за време на секс во автомобил со проститутката Дивајн Браун која од тоа и тоа како профитираше, бидејќи својата приказна ја прераскажуваше за магазините ширум светот.

Фото: Инстаграм

Актерот кој беше уапсен доби казна за недолично однесување во јавност и помина две години со условна казна, а како шлаг на торта, мораше да посетува и едукативна програма за AIDS.

Прочитајте и...  Заразените со ковид-19 не можат да ги почувствуваат овие две ароми

По скандалот актерот гостуваше во бројни ток-шоуа во кои јасно изјавуваше дека направил многу глупава грешка.

Фото: Инстаграм

– Едноставно, бев идиот. Никогаш не се ни обидов да кажам дека имам психолошки проблем. Само кажав – Да, го сторив тоа, виновен сум, изјваи тогаш актерот.

Поврзани вести

Мајка која ја шокираше Италија: Дознала дека бебето има ковид-19 па го напуштила

Слободен печат

Заев, Димитров и Османи на онлајн средба со Борел: Првата меѓувладина конференција ќе биде позитивен сигнал и до целиот регион

Слободен печат

Пратениците на 27 октомври ќе расправаат за Законот за заштита од заразни болести и ребалансот на буџетот

Слободен печат

Тијана Дапчевиќ го напушта Белград: Конечно ќе ѝ се оствари желбата да има куќа и двор

Слободен печат

Сузан Сарандон открива: Шер ја доби мојата улога затоа што спиеше со продуцентот!

Слободен Печат

Чешка со нов црн рекорд: Речиси 15.000 новозаразени, од денеска нови мерки стапуваат на сила

Слободен печат

Остави Коментар