Tag : јавност

Вести Македонија

Димова: Информацијата за грант на фризерница е замајување на јавноста, фотографиите се монтажа

Михаило Донев
Тродневната голгота низ која поминувам поради информацијата дека сум дала грант од 270.000 евра на фризерница е замајување на јавноста, изјави директорката на Националната агенција...
Магазин Магазин слајдер Слајдер Сцена

„Глупавата грешка“ која популарниот Хју Грант го смести во затвор во 1995 година

Слободен печат
Популарниот холивудски актер Хју Грант во 1995 година направи погрешен потег кој сега го следи низ целата кариера. Во тоа време тој беше во врска...
Вести Свет Слајдер

Трамп првпат во јавност со заштитна маска

МИА Агенција
Американскиот претседател Доналд Трамп посети воена болница во предградието на Вашингтон и за првпат во јавност носеше заштитна маска поради пандемијата на коронавирусот. – Кога...
Вести Регион

Вучиќ, по вторпат во 24 часа, ќе се обрати до српската јавност

Слободен печат
Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, ќе се обрати до јавноста денеска во 15 часот, што е негово второ обраќање во изминатите 24 часа. По неговото...
Вести Свет Слајдер

Првпат од почетокот на пандемијата: Меркел се појави во јавност со маска (ФОТО)

Слободен печат
По првпат од почетокот на пандемијата на коронавирус, германската канцеларка Ангела Меркел јавно се појави со заштитна маска на лицето. Пред средбата на Бундесратот, таа е...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Меган и Хари за прв пат ја напуштија вилата после пандемијата и тоа поради хуманитарна активност! (ФОТО)

Слободен Печат
Меган Маркл и принцот Хари последен пат беа забележани во јавноста кон крајот на март, кога на сопствена иницијатива одлучија да донираат храна на едно...
Вести Свет

Популарноста на Путин на рекордно ниско ниво

Слободен печат
Поддршката на Русите кои ја одобруваат работата на претседателот Владимир Путин падна на досега најниско ниво од 59 отсто, објави агенцијата за истражување на јавното...
Вести Свет

Расте рејтингот на Трамп на анкетите во САД

Слободен печат
Се топи предноста на Џо Бјаден над актуелниот американски претседател Доналд Трамп во јавноста покажуваат резултатите од анкетата која ја спроведе „Ројтерс“ а се однесуваат...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Мила Јововиќ сподели прекрасен момент со 4-месечната ќерка: Благодарна сум за овие моменти со мојата ќерка! (ФОТО)

Слободен Печат
Американската актерка со српско потекло, Мила Јововиќ (45), се породи на 2 февруари 2020 година на 45-годишна возраст и на светот донесе девојче. Прекрасната мила...
Вести Свет

Макрон за првпат се појави со маска на јавен настан

Слободен печат
Францускиот претседател Емануел Макрон го привлече вниманието на јавноста со тоа што при неговата посета на училиштето во Ивелин носеше маска. Маската е од француско...
MacedonianAlbanianBulgarian