15 C
Скопје

Tag : Хју Грант

Магазин Магазин слајдер Сцена

Сопругата на Хју Грант не е заинтересирана за неговите минати гревови: Афера со проститутка и две деца родени во иста година од различни жени

Слободен печат
Холивудскиот актер Хју Грант е познат како еден од најголемите шармери на денешницата, особено омилен кај жените, кои ги освои со неговите улоги во бројни...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Хју Грант ќе глуми негативец во филмот „Dungeons & Dragons“

Слободен Печат
Хју Грант е избран да глуми негативец во филмската адаптација на видео играта „Dungeons & Dragons“. Грант ќе ја толкува главната улога во филмот, кој...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Хју Грант во „Слом“: Кралот на романтични комедии се докажа и како сериозен актер во психолошки трилер

Слободен печат
Кариерата на шармантниот британски актер Хју Грант ја обележаа романтичните комедии, а во вистинскиот живот до пред две години важеше за заколнат ерген. На 51...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ВИДЕО: Хју Грант призна која колешка најмногу ја обожава и ѝ пишува долги пораки

Слободен печат
Иако со повеќето колешки со кои глумел во филмовите изгубил секаков контакт, постои една актерка со која Хју Грант сѐ уште редовно се слуша. Станува...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Хју Грант: Не гледам телевизија затоа што знам како функионира

Слободен Печат
Новата серија „The Undoing“ во продукција на „HBO“, започна да се емитува минатиот месец и за многу кратко собра позитивни реакции од публиката. Во серијата,...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Хју Грант: Животот не е романтична комедија

Слободен Печат
Британскиот актер Хју Грант (60) се прослави на филмското платно со улогите во многу познати романтични комедии како „Nothing Hill“ во 1999 година, „Four Weddings...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Хју Грант и Никол Кидман во „Слом“

Слободен печат
Новата ХБО-серија „Слом“, во која главните улоги ги имаат Никол Кидман и Хју Грант, ќе има премиера на 26 октомври во 20 часот на ХБО-каналот,...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Eлизабет Харли откри дека поранешниот партнер Хју Грант ѝ е еден од најблиските пријатели

Слободен Печат
Елизабет Харли (55) во интервју за американското списание „People“ откри дека сè уште се во добри односи со нејзиниот поранешен партнер Хју Грант (60). Елизабет...
Магазин Магазин слајдер Слајдер Сцена

„Глупавата грешка“ која популарниот Хју Грант го смести во затвор во 1995 година

Слободен печат
Популарниот холивудски актер Хју Грант во 1995 година направи погрешен потег кој сега го следи низ целата кариера. Во тоа време тој беше во врска...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Лиз Харли после 11 дена изолација ја измила косата и позира со моторна пила (ФОТО)

Слободен печат
Англиската глумица и бивша партнерка на Хју Грант, Елизабет Харли (54), редовно покажува дека годините не и можат ништо и изгледа совршено и за време...