Главата горе, брате: Познатиот холивудски актер му испрати поддршка на Новак Ѓоковиќ! (ФОТО)

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ е дисквалификуван од УС Опен откако ненамерно со топче го погоди помошниот судија.

Ѓоковиќ дисквалификуван од УС Опен! (ВИДЕО)

Новак после случката се огласи на Инстаграм, каде наведе дека му е жал за тоа што се случило и дека ова е „лекција“ за него.

– Сакам ова непријатно искуство, дисквалификацијата од турнирот да го претворам во важна животна лекција, за да можам да продолжам да растам како човек, но и тенисер – истакна познатиот тенисер во објавата.

 

View this post on Instagram

 

Just me and my dawgs… #king #kong #swipeleft #canecorso

A post shared by Jamie Foxx (@iamjamiefoxx) on

Ѓоковиќ после овој инцидент доби поддршка од многу луѓе во коментарите под објавата, а порака доби и од холивудскиот актер Џејми Фокс.

Прочитајте и...  Маја Оџаклиевска се повлекува: Уморна сум од сѐ, ова нека биде убаво збогување

– Главата горе, брате – му напишал актерот.

А, еве го и неговиот коментар:

 

Фото: Инстаграм

Во меѓувреме, и тениските асови ги изразија своите ставови околу оваа случка. Нивните реакции прочитајте ги ТУКА.

Тениските асови шокирани: Не сакаме вакви работи

Поврзани вести

ФОТО: Според фенг – шуи ова растение може да внесе благосостојба и добра енергија во домот

Слободен Печат

Од коронавирусот почина Зоран Росоманов, зетот на легендарната Виолета Томовска

Слободен печат

Вкусови што се памтат: Посна македонска кујна – Вргањ со зеленчук (РЕЦЕПТ)

Милена Ризовска

Џенифер Лоренс остана без својот имот кој беше опустешен од  ужасен пожар

Слободен Печат

ВИДЕО+ФОТО | Белата куќа во празнично руво: Меланија Трамп е подготвена за последниот Божиќ, како прва дама!

Слободен Печат

Били Ајлиш откри како карантинот влијаел на нејзината креативност и создавање нова музика

Слободен Печат

Остави Коментар

MacedonianAlbanian