• Џејми Фокс

Џејми Фокс ќе го глуми Мајк Тајсон во новата мини серија

Се подготвува мини серија инспирирана од животот на Мајк Тајсон, а главната улога ќе му припадне на познатиот актер Џејми Фокс, пишува „Холивуд репортер“. Мини серијата за Тајсон ќе ја режира американскиот режисер Антоан Фукуа, потврди неговиот портпарол, а за продукцијата на овој проект ќе биде задолжен Мартин Скорсезе. „Долго време барав некој кој ќе …

Џејми Фокс ќе го глуми Мајк Тајсон во новата мини серија Read More »