Tag : дисквалификација

Останатo Спорт

На џудист му испадна телефонот среде борба (ВИДЕО)

Слободен печат
Португалскиот џудист, Анри Егутидзе е дисквалификуван на џудо турнирот кој се одржува во Баку, Азербејџан, поради неверојатна работа. На Португалецот во текот на борбата му...