Ѓоковиќ дисквалификуван од УС Опен! (ВИДЕО)

Најдобриот тенисер на светот Новак Ѓоковиќ е дисквалификуван од грен слем турнирот во САД откако случајно го погоди линискиот судија после загубениот гем за 6:5 во мечот за пласман во четвртфиналето против Пабло Карењо Буста. Ѓоковиќ во намерата да го врати топчето кон едно од децата што ги собира, беше … Продолжи со читање Ѓоковиќ дисквалификуван од УС Опен! (ВИДЕО)