Ѓоковиќ дисквалификуван од УС Опен! (ВИДЕО)

Најдобриот тенисер на светот Новак Ѓоковиќ е дисквалификуван од грен слем турнирот во САД откако случајно го погоди линискиот судија после загубениот гем за 6:5 во мечот за пласман во четвртфиналето против Пабло Карењо Буста.

Ѓоковиќ во намерата да го врати топчето кон едно од децата што ги собира, беше невнимателен и погоди жена која е линиски судија и падна на земја.

Ударот беше толку незгоден што таа почна тешко да дише. Нејзината здравствена состојба стана подобра после лекарската помош.

Судиите и супервизорот се состанаа неколку минути, по што решија да го дисквалификуваат од турнирот првиот светски рекет.

На видео записите можете да погледнете што се случи:

Прочитајте и...  Град Скопје: Рокот за субвенции за чистење на оџаци завршува во понеделник, средства за уште 1.190 барања

Поврзани вести

Сензација во квалификациите, анонимусите од Данска ја совладаа Литванија, Црна Гора на победа од Евробаскет

Слободен печат

Заев под „вкрстен“ оган

Слободен печат

Евролига: Барселона шокирана од Асвел

Слободен печат

Османи: Не постои друго решение со Бугарија освен спроведување на Договорот за добрососедство

Слободен печат

Највисоката зграда на светот осветлена со ликот на Марадона

Слободен печат

Манчестер јунајтед на мета на хакерите, бараат милиони за да не објават вредни документи

Слободен печат

Остави Коментар

MacedonianAlbanian