13 C
Скопје

Tag : ус опен

Останатo Спорт

ВИДЕО: Карла Суарез Наваро е чудо – после хемотерапијата започна да тренира!

Слободен печат
Шпанската тенисерка Карла Суарез Наваро е на одличен пат да го победи ракот на лимфниот систем и да се врати на тениските терени. Откако во...
Останатo Спорт

Ѓоковиќ: Се надевам дека „Ролан Гарос“ ќе заврши без последици! (ВИДЕО)

Слободен печат
Првиот рекет во светот Новак Ѓоковиќ изјави дека сè што се случи на „УС Опен“ нема да влијае негативно на тоа како се чувствува на...
Останатo Спорт

Поранешен тренер на Федерер е загрижен за Ѓоковиќ!?

Слободен печат
Новак Ѓоковиќ минатата недела се закити со трофеј на Мастерс турнирот во Рим и така некако ги „залечи раните“ после дисквалификацијата на грен слем турнирот...
Останатo Слајдер Спорт

Ѓоковиќ: Не можам да ветам дека нема да направам повторно нешто слично

Слободен печат
Ѓоковиќ се подготвува за настап на Мастерсот во Рим кој пак започна денеска, одржа видео конференција со новинарите и зборуваше за дисквалификацијата на УС Опен....
Останатo Спорт

Историски пресврт на Тим за триумф на УС Опен

Слободен печат
Доминик Тим стана 55. грен слем шампион во модерната ера, 150. на сите времиња, прв кој е роден по 1990 година и прв Австриец кој...
Останатo Спорт

Бекер остро по Кирјос: Треба да замолчи, се претвори во звучник

Слободен печат
Ник Кирјос за време на пандемијата на коронавирусот се претвори во дежурен критичар на своите колеги. Кирјос: Ставете ме на местото на Ѓоковиќ – колку...
Останатo Спорт

Новата грен слем шампионка му оддаде почит на Коби Брајант (ФОТО)

Слободен печат
Осака ја совлада Азаренка со 1:6,6:3,6;3 иако за 30. минути игра освои само еден од првите девет гемови. Осака: Ќе беше срамота да загубев за...
Останатo Слајдер Спорт

Осака: Ќе беше срамота да загубев за помалку од еден час

Слободен печат
Азаренка одлично го започна финалето во женска конкуреција, во првите девет гема дури осум ги реши во своја корист и по само половина час игра...
Останатo Спорт

Осака со пресврт до третата грен слем титула! (ВИДЕО)

Слободен печат
Јапонската тенисерка успеа после пресврт да слави во женското финале на грен слем турнирот „УС Опен“ во Њујорк, САД, откако со 1:6, 6:3 и 6:3...
Останатo Спорт

Медведев: УС Опен е шега, така? Видовме што се случи со Ѓоковиќ! (ВИДЕО)

Слободен печат
Рускиот тенисер Данил Медведев се најде во центарот на бизарен инцидент на УС Опен откако беше лут кон судијата, бидејќи не му беше дозволен „челенџ“...