• ус опен

Иванишевиќ смета дека Новак направи една грешка на ЛОИ во Токио

Новак Ѓоковиќ минатата година беше на добар пат да испише нови страници во тениската историја, победи на првите гренд слем турнири, Австралија Опен, Ролан Гарос и Вимблдон и кога сите очекуваа да триумфира на УС Опен, се случи пад во формата на српскиот тенисер. Според неговиот тренер, Горан Иванишевиќ, голема улога во неуспехот да се …

Иванишевиќ смета дека Новак направи една грешка на ЛОИ во Токио Read More »