Ги виде сите ѕвезди: Вајлдер со брутален нокдаун за 137 секунди! (ВИДЕО) - Слободен печат

Ги виде сите ѕвезди: Вајлдер со брутален нокдаун за 137 секунди! (ВИДЕО)

Вајлдер кој сега има 41 победа од кои реализирани 40 со нокдаун и едно реми против Тајсон Фјури, го нападна Брезил уште од самиот стадион и на еден ефикасен начин дојде до победата.

Американецот по деветти пати го одбрани ВБА појасот светски тешкашки шампион и така се најде во Топ 10 на сите времиња во подолгата историја на боксот која трае 130 години.

Најмногу одбрани има Џо Луис (25), Лери Холмс (19), Владимир Кличко (18), Томи Бернс (11), Мухамед Али (10), Мајк Тајсон, Џо Фрејзер и Ленокс Луис имаат по девет одбрани.

Ова беше втор пораз на Брезил кој пред три години загуби со нокдаун во седмата рунда од Ентони Џошуа.

Прочитајте и...  Бразилецот Рејнер до 2026 година во Реал Мадрид! (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Реал е виновникот за казната на Манчестер сити?!

Слободен печат

Бразилецот Рејнер до 2026 година во Реал Мадрид! (ВИДЕО)

Слободен печат

Нов голем удар за Жозе Мурињо и Тотенхем

Слободен печат

СЕКОЈА ЧЕСТ: Ѓоковиќ пред зграда во Белград игра тенис! (ВИДЕО)

Слободен печат

Барса ја активира клаузулата на напаѓачот на Леганес!? (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Лечиќ: Кошаркарите нека го израдуваат народот со победа над Естонците!

Слободен печат

Остави Коментар

дванаесет + 18 =

Прочитај повеќе

„Адидас“ ја претстави топката со која ќе се игра финалето во ЛШ! (ФОТО)

Слободен печат

Уште еден доказ дека Погба сака да го напушти Јунајтед!?

Слободен печат

Податок според кој Ѓоковиќ може да биде најдобриот на сите времиња! (ФОТО)

Слободен печат

Продолжува ЛШ: Ливерпул го освојува Мадрид, „светци“ против „милионери“!

Слободен печат

Марсијал, Мегваер и ВАР му донесоа победа на Јунајтед (ВИДЕО)

Слободен печат

Клајстерс по осум години пауза се врати на тениските терени (ВИДЕО)

Слободен печат