Германецот му верува на Михајловски: Дисингер верен на Вардар!

Стојанче Стоилов, Тимур Дибиров и Иван Чупиќ исто така не го напуштаат клубот, вели бекот на „црвено-црните“.

Во интервјуто за „Менхајмер Морген“ Кристиан Дисингер потврди дека ќе остане уште една сезона во редовите на РК Вардар.

28-годишниот германски бек се договори со неговиот менаџер Марк Рапарлие и новиот претседател на клубот, Михајло Михајловски да остане во Скопје и покрај финансиските проблеми.

Новиот претседател Михајловски нè увери дека ќе ги добиваме нашите пари секој месец. И немам причина да се сомневам во тоа, бидејќи имам многу добар впечаток за новиот почеток. Јас не сум единствениот играч што мисли така. Стојанче Стоилов, Тимур Дибиров и Иван Чупиќ исто така не го напуштаат клубот. Сите ние сакаме да му дадеме на овој „проект“ шанса и веруваме дека можеме да изградиме нешто заедно со неколку нови млади играчи – рече Дисингер.

Прочитајте и...  Се удави рибар во водите на Вардар кај Миравци

Можно беше летово да се врати во Бундеслигата, но желбата постоеше пред да се појави коронавирусот.

Го немав чувството дека сакав да одам таму. Искрено, во многу клубови финансиската ситуација не е сигурна, и тешко може некој нешто да ви гарантира. Тука во Скопје им верувам на новите луѓе и беше јасно, доколку нештата одат солидно и амбициите се вистинките, сакам да останам во Вардар. Имам сè што ми е потребно, убав е градот – додаде Германецот.

Прочитај повеќе

Ракометарите на Металург со негативни тестови на коронавирус

Слободен печат

Ибрахимовиќ ужива на одмор и ја исмева Англија! (ВИДЕО)

Слободен печат

ЛШ, Матеус: Левандовски е подобар и од Меси!

Слободен печат

Од ФФМ разочарани поради односот на одговорните лица во Општина Прилеп

Слободен печат

„Дрим-тимот“ на ФИБА Евробаскет во последните две децении

Слободен печат

ЛШ, Тухел: Одбраната ќе биде многу важна против Аталанта!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

СЕХА: Без гледачи на реванш натпреварот Вардар-Нексе!

Слободен печат

Почина човекот кој ја одведе Црвена звезда на светскиот трон! (ВИДЕО)

Слободен печат

Синот на Сетиен ги праша кравите дали Барса ќе ја освои ЛШ (ВИДЕО)

Слободен печат

Кузма со тројка во последните секунди за радост на Лејкерси! (ВИДЕО)

Слободен печат

Елмас би можел да игра со Фалкао, Бабел, Арда Туран..!

Слободен печат

ЛЕ: „Ѓаволски“ тешко, но Фернандеш ги решава сите проблеми! (ВИДЕО)

Слободен печат