Tag : кристиан дисингер

Ракомет Спорт

Германецот му верува на Михајловски: Дисингер верен на Вардар!

Слободен печат
Во интервјуто за „Менхајмер Морген“ Кристиан Дисингер потврди дека ќе остане уште една сезона во редовите на РК Вардар. 28-годишниот германски бек се договори со...
Ракомет Спорт

„Нема пари“: Дисингер сака да го напушти Вардар!

Слободен печат
Во интервјуто за весникот „Рајн Некар“, Кристиан Дисингер кој го пропушти дуелот против Кил поради повреда, ги потврди финансиските проблеми со кои се соочува македонскиот...
Ракомет Спорт

ЛШ: Вардар без Дисингер и Горбок по бодови во Брест

Слободен печат
Денеска од 17.30 часот по македонско време екипата Вардар ќе го одигра претпоследниот натпревар за годинава во Лигата на шампионите, „црвено-црните“ гостуваат во Белорусија кај...
Ракомет Спорт

Дисингер: Не знам што се случи, игравме добри 40 минути!

Слободен печат
Вардар го претрпе и вториот пораз (по ред) сезонава во Лигата на шампионите и тоа повторно со висока разлика овојпат на гостувањето во Унгарија кај...