• кристиан дисингер

И германскиот бек Дисингер ќе го напушти Вардар 1961

На крајот од оваа сезона „црвено-црните“ ќе се разделат со уште еден играч, 29-годишниот лев бек Кристиан Дисингер. Германецот одлучи својата кариера да ја продолжи во Романија, поточно во редовите на актуелниот национален шампион Динамо Букурешт. Романскиот клуб потврди дека Дисингер се согласи за договор на две години. Со Вардар во сезоната 2018/2019 успеа да …

И германскиот бек Дисингер ќе го напушти Вардар 1961 Read More »