Tag : михајло михајловски

Ракомет Спорт

Нов Вардар, нови обичаи: Михајловски ги однесе ракометарите на вечера (ФОТО)

Слободен печат
Ракометарите на Вардар минатиот викенд ги стартуваа подготовките за новата сезона во која ги очекува настап во домашните натпреварувања, СЕХА Лигата и во Лигата на...
Ракомет Спорт

ИНТЕРВЈУ Младен Ракчевиќ: Михајловски ќе најде решение за Вардар, се радувам и за Металург!

Фидан Коминовски
Ексклузивно за веб изданието на „Слободен печат“ зборуваше Младен Ракчевиќ, поранешниот играч на Вардар и Металург, вистинскиот борец на пивотменската линија кој остави значајна трага...
Ракомет Спорт

Вујин: Во Скопје има ракометна енергија како во Веспрем и Кил

Слободен печат
Како што е веќе познато, Марко Вујин ќе го носи дресот на Вардар од следната натпреварувачка сезона 2020/2021. Петтиот стрелец во историјата на Лигата на...
Ракомет Спорт

Германецот му верува на Михајловски: Дисингер верен на Вардар!

Слободен печат
Во интервјуто за „Менхајмер Морген“ Кристиан Дисингер потврди дека ќе остане уште една сезона во редовите на РК Вардар. 28-годишниот германски бек се договори со...
Ракомет Спорт

РК Вардар со ново име, Михајловски генерален менаџер на „црвено-црните“

Слободен печат
Како што се најавуваше и од претходно, се регистрира РК Вардар како нов субјект со додавка во името, Вардар 1961. Според „faktor.mk“, компанијата за изградба...
Ракомет Спорт

Вујо: Не исклучувам враќање во Вардар

Слободен печат
Миленикот на „Комитите“ и поранешен тренер на Вардар и на македонската ракометна репрезентација, Веселин Вујовиќ, не отпишува враќање во „црвено-црните“, сега откако си замина Сергеј...
Ракомет Спорт

Новиот Вардар ќе биде баш нов Вардар – со додавка во името

Слободен печат
Ново-стариот претседател на Вардар, Михајло Михајловски потврди дека од 1 јуни и официјално го презема водењето на европскиот ракометен шампион. Михајловски истовремено најде начин и...
Ракомет Спорт

Светски вицешампион наскоро во дресот на Вардар? (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Се шпекулира името на Еивинд Танген како ново можно засилување за македонскиот ракометен шампион Вардар. Норвежанецот игра на позицијата десен бек, 27-годишниот играч со својата...
Ракомет Спорт

„Нов живот, нов Вардар“: Доаѓаат Талески, Остроушко, Георгиевски, се враќа Карачиќ..!?

Слободен печат
Од 1 јуни старо-нов газда на македонскиот и натаму актуелниот европски ракометен шампион на Вардар ќе биде Михајло Михајловски. Михајловски официјално потврди за „Спортмедиа“ дека...
Ракомет Спорт

Вујовиќ: Вардар доаѓа до ситуација да заврши како Кометал ЃП!

Слободен печат
Долгогодишниот финансиер на скопски Вардар, првиот човек на СЕХА Газпром лигата, Михајло Михајловски, ги засука ракававите кога станува збор за формирање состав за наредната сезона....