ГАЛЕРИЈА | Премиера на новиот филм за Бетмен: Роберт Патинсон и Зои Кравиц блеснаа на црвениот тепих

Фото: EPA-EFE/NEIL HALL

Неодамна во Лондон се одржа светската премиера на најновиот филм за суперхеројот Бетмен, „The Batman“.

Холивудските ѕвезди Роберт Патинсон и Зои Кравиц, кои на големото платно ќе ги видиме во улогите на Бетмен и Жената-мачка, блеснаа на црвениот тепих. Тоа што посебно го привлече вниманието беше црниот, минималистички фустан од Сен Лоран кој го носеше актерката Зои Кравиц.

Филмот „The Batman“ ќе почне да се прикажува во киносалите од 4 март.

Роберт Патинсон
Фото: EPA-EFE/NEIL HALL
Зои Кравиц
Фото: EPA-EFE/NEIL HALL
Зои Кравиц и Роберт Патинсон
Фото: EPA-EFE/NEIL HALL
Фото: EPA-EFE/NEIL HALL
Зои Кравиц
Фото: EPA-EFE/NEIL HALL
Роберт Патинсон
Фото: EPA-EFE/NEIL HALL
Актерската екипа на „The Batman“
Фото: EPA-EFE/NEIL HALL
Видео на денот